Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Jak łowią w Odrze?

 1. #1
  Guest

  Jak łowią w Odrze?

  Kłusownictwo - straszna plaga wiele razy widziałem odrzańskich sumiarzy. Starają się uchodzić za niezłych fachowców - i uchodzą nikt nie potrafi tak wyczesać suma z Odry jak oni. Bryła ołowiu kotwica takiej wielkości jakby ją z barki ukradli, szarpią (nie tylko sumy ale sandacze, leszcze i wszystko na co trafi kotwica) i są z tego dumni - `wędkarze' a co jest najgorsze zawsze mają opłacone karty część ma nawet legitymacje straży rybackiej (tak słyszałem). Jak nadpływa policja to odcinają zestaw i zakładają blaszki śmieją się ze wszystkich - chęć zdobycia rybiego mięsa zniszczyła ten sport. Śmieci jest tyle, że aż strach wchodzić w woderach do wody tyle tam szkła, puszek i innych śmieci. Ludzie dbajmy o nasze wody. Bo niebawem nie będzie po co chodzić nad wodę. Pozdrawiam prawdziwych miłośników wędkarstwa.

 2. #2
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  Przeczytałem wszystkie wypowiedzi w tym wątku i po prostu przeraża mnie zuchwałość tych wypowiedzi szarpakowców - co za kraj i co za obyczaje , wiem dobrze, że tacy są bo oprócz tego że jestem wędkarzem jestem też strażnikiem. Ale żeby się tym chwalić to już jest bardzo ale to bardzo niezdrowe - cóż takie mamy prawo i taką część społeczeństwa i wody coraz w gorszej kondycji , ze swojej strony mogę tylko jedno jeszcze bardziej skupić się na wyeliminowaniu takich szarpiących wędkarzy ze środowiska wędkarskiego a są na to sposoby , kiedyś któryś z nich się o tym przekona, że jednak jest to przestępstwo ...

 3. #3
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  Szanowny Frajter.
  1. Woda, powietrze, lasy, ziemia należy do wszystkich ludzi zgodnie z Prawem Naturalnym. Urzędasy zawłaszczyli własność naturalną ludzi i chcą jeszcze za to pieniądze. Ty Kolego jesteś wykonawcą przestępców urzędników, więc to Ty jesteś przestępcą, a nie szarpakowcy.
  2. Szarpakowcy nie są wędkarzami i nie należą do społeczności wędkarskiej.
  3. Jeśli PZW czyli wędkarze ustanowili taki czy inny regulamin, to dotyczy on wędkarzy, a nie zwykłych ludzi, czyli też szarpakowców, którzy pożywienie mogą dla siebie zdobywać w dowolny sposób, a nie pracując za 1000 zł, z czego resztę ukradnie mu państwo. A i z tego państwo kradnie za pomocą VATów i innych sratów, czyli podatków ukrytych.
  4. Wody są w złej kondycji, ponieważ na zawodach wędkarskich zabija się większą część ryb ze zbiornika i to małych, które nie mają szansy przystąpić do chociaż pierwszego tarła. W zamian zarybia siê ułamkiem procenta małych ryb, które za chwilę zostaną zabite przy kolejnych zawodach.

 4. #4
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  Popieram w 100%. Też nienawidzę mięsiarzy ;/

 5. #5
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  Anty szarpak - jak widziałeś tylu kłusoli to dlaczego nie powiadomiłêś kogo trzeba tylko narzekasz ??

 6. #6
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  Kogo miał powiadomić ?? Przecież każdy wie, że nic by im nie zrobili, bo w końcu brakuje dowodów. A tak w ogóle to oni przecież przed kontrolą zrywają "zestaw". Kiedyś był taki artykuł w "Wędkarzu Polskim". "Mięsiarz" złapał SUMA, wysłał później do gazety zdjęcie, zgłaszając jako rekord, dostał nagrodę a po jakimś czasie okazało się, że to nie wędkarz, lecz "szarpak". A sum był na prawdę wielki. Jak znajdę w domu ten artykuł, to podam, w którym numerze został opublikowany.

 7. #7
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  Co do szarpakowców to jeszcze dwa lata temu widywałem ich praktycznie codziennie na wylocie ciepłego kanału w Gryfinie, stali po 3-4 łodzie i kosili co się dało, wiedzieli dokładnie kiedy policja będzie pływała - mają łodzie na tej samej przystani. A strażnicy rybaccy to ich koledzy. Więc kto ma ich kontrolować ?? Nawet jak pojawi się jakiś nadgorliwy policjant to i tak nic nie może zrobić bo nieodłączny papieros w pysku szarpakowaca jest tylko po to by przepalić plecionkę jak ktoś podpłynie za blisko. Oni nie używają żyłek bo są za słabe a plecionka 0.3 mm jest tak wytrzymała, że można wyciągnąć praktycznie wszystko z wody co ma ogon. Szkoda że coś takiego w obecnych czasach mam miejsce. Ktoś stwierdził - dlaczego nie zadzwonił `Antyszarpak' gdzie potrzeba - szkoda się narażać - można w najlepszym razie dostać po głowie - a gdzie jest straż rybacka?? Może ktoś mi powie za co oni biorą pieniądze?? czepiają się 14 letnich dzieciaków, że łapią bez karty - to ładnie wygląda w ich sprawozdaniach -- złapali 5 takich młodych wędkarzy bez karty a prawdziwi kłusownicy łapią sobie i się cieszą z kolejnych wielkich ryb wyszarpanych z Odry. Teraz już nie chodzę nad Ciepły kanał -- wolę złapać mniej ale posiedzieć nad wodą w ciszy i spokoju..

 8. #8
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  W pełni popieram . Z wyrazami szacunku Irek z Jastrzębia Zdroju ..

 9. #9
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  Co do kłusownictwa, masz kolego rację .Sam widziałem na Cegielince, ale powiedz : czy za nasze składkowe pieniądze w miejscach najbardziej uczęszczanych wędkarzy i pseudo wędkarzy nie powinny stać kontenery na śmieci ? W czasach wielkiego handlu przemytniczego z Niemcami ,na wszystkich parkingach leżały stosy opakowań ,wiatr roznosił po lasach ,polach autostradzie Niemcy postawili kontenery i po sprawie .Z poważaniem.

 10. #10
  Guest

  Re: Jak łapią w Odrze ?

  Kto nie szarpie ten kapuje

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •