Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jak zakładać rosówki na haczyk w metodzie gruntowej?

 1. #1
  Guest

  Jak zakładać rosówki na haczyk w metodzie gruntowej?

  Od niedawna łowie w jeziorach na rosówki przeważnie zacinam węgorze i ładne leszcze ale ponad połowa brań jest nie zaciętych nawet gdy ping-pong podjedzie ponad metr zdarza się że nie zatnę łapałem też z otwartym kablakiem ale ryby często puszczały na drgającą szczytówkę zaciąłem tylko dwa leszcze na kilkanaście brań najwięcej brań było na całe rosówki przekłute w dwóch lub jednym miejscu jak zakładać i na jaki haczyk rosówkę ? Aha czasami biorą mi liny ale żadnego nie zaciąłem wiem ze Liny bo w czasie gdy coś wysysa rosówkę to na drugiej wędce z małą przynętą na małym haku je zacinam..

 2. #2
  Guest
  no cóż, gdy łowisz na rosówkę przebijaj ja dwa przez środek razy na haczyk 4 lub 6,ale i tak dużo brań będzie niestety pustych bo ryba często łapie rosówkę za jeden koniec. Najlepszym sposobem jest zakładanie połowy rosówki jak nie jest duża to haczyk 6 powinien wystarczyć,wtedy dużo więcej brań będziesz mógł zaciąć, łowić lina musisz długo zwlekać z zacięciem i zakładać połówki mniejszych rosówek, spróbuj powinno to znacznie podniesie skuteczność zacinania.

 3. #3
  Guest
  Paweł ma 100 % racji - chodzi o to, aby minimalna część rosówki wystawała poza haczyk(mniejszy lub większy to bez różnicy). Dodam , ze łowiąc z gruntu pompuje rosówkę powietrzem używając malej plastykowej strzykawki. To pozwala na unoszenie się przynęty ponad często mulistym lub porośniętym dnem. Używam tej metody najczęściej na wodach ruchomych , ze spławikiem lub bez - zależy od prędkości wody , głębokości i własnego wyczucia (doświadczenia). Radzę nieco poeksperymentować.
  Cała idea polega na prezentacji przynęty ponad dnem podobnie jak na pstrąga lub łososia kiedy do siatki z ikra dodaje się kulki ze styropianu.
  Nie wiem , czy w Polsce strzykawki są dostępne w sprzedaży , ale myślę, że można zawsze taka "skombinować'.
  życzę powodzenia

 4. #4
  Guest
  Wbijamy i przewlekamy haczyk z żyłką przez zgrubienie, które ma rosówka i niżej drugi raz wbijmy haczyk tak aby wystawał grot haczyka tym sposobem można daleko rzucać.

Podobne wątki

 1. Jaki haczyk i żyłka na karpia?
  Przez w dziale Wędkarstwo spławikowe
  Odpowiedzi: 8
  Ostatni post / autor: 25-07-12, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •