Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pojedynek

 1. #1
  Junior Member
  Dołączył
  sie 2013
  Posty
  24

  Post Pojedynek

  Pewnej słonecznej niedzieli idę sobie z biegiem małego potoku, obserwując sączącą się strugę wody. Raptem, spod brzegu na płachetkę głębszej wody, charakterystycznym ruchem stworzenia ratującego swoje życie, wyskoczyła rybka.
  Strzebla. Co za licho! Chyba drapieżnika tu nie ma? Przed kim ona tak zmyka? Wreszcie zauważyłem na dnie strugi sporego raka w pełnej krasie i pogotowiu bojowym. Zwarty i skupiony w sobie, czujny z wyłupiastymi oczyma i nastawionymi groźnie szczypcami, pilnie śledził niefrasobliwie pływającą strzeblę. W chwili, gdy znalazła się w zasięgu jego kleszczy, nastąpił błyskawiczny atak. Instynktownym ruchem rybka wyprysnęła spod zamykających się kleszczy, wywołując ów migotliwy błysk ciała. Atak nie udał się. Rak przyczaił się, gotowy do ponownej akcji.
  Zaintrygowany pojedynkiem, zastanawiałem się, kto kogo przechytrzy. Po dłuższej chwili strzebla wróciła, zataczając swawolne kręgi. Czy zapomniała już o niebezpieczeństwie, czy też lilipuci harcownik, pewny swojej zwinności, wyzywał los? Trudno powiedzieć.
  Po chwili powtórzyła się dokładnie taka sama sytuacja. Cierpliwy, chytry stary rak jeszcze raz zaatakował rybkę kleszczami, a ta ponownie, jak srebrna mini-torpeda, zalśniła w wodzie umykając przed atakiem. Rozrywka zaczynała być pasjonująca. Sceneria, kontrast przeciwników, zaciętość i upór jednego i lekkomyślność, ale i zwinność drugiego, nadawały tej walce o najwyższą stawkę osobliwą wymowę i nastrój. Przesiedziałem na tym naturalnym widowisku dybania na życie i kuszenia zła prawie godzinę. Wynik pojedynku ciągle był remisowy. Wreszcie strzebla odpłynęła gdzieś dalej, a rak z konieczności i pewnie speszony, zrejterował pod brzeg pod wystające z dna korzenie.

 2. #2
  Junior Member
  Dołączył
  lis 2016
  Posty
  4
  Fajne opowiadanie mario

 3. #3
  MaksKorneliusz
  Guest
  Hehe, świetna wyobraźnia musisz pisać więcej

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •