Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Przypon strzałowy

 1. #1
  Guest

  Przypon strzałowy

  Chciałbym połowić z plaży, ale nie bardzo wiem jak zrobić przypon strzałowy, który według wszelkich opinii jest niezbędny. Czy ktoś posiada jakieś info?

 2. #2
  Guest

  Re: Przypon strzałowy

  Przywiąż do żyłki głównej węzłem zderzakowym gruba żyłkę która ma służyć za przypon i wytrzyma zamach ciężarkiem. Długość przyponu strzałowego powinna równać się dwukrotnej długości wędziska lub troszeczkę więcej od ciężarka do palca przytrzymującego żyłkę przy zarzucie plus kilka zwojów na szpuli kołowrotka. Chodzi o to by przy zarzucie żyłka główna nie była poddana obciążeniom. Użycie mniejszego ciężarka nie pozwoli nam dalej zarzucić użycie żyłki głównej tak mocnej ze wytrzyma zarzut większym ciężarkiem także ograniczy odległość rzutu.

 3. #3
  Guest

  Re: Przypon strzałowy

  A więc na końcu przyponu strzałowego ma się znaleźć zestaw, czy może zamocować krętlik i dopiero zestaw?

 4. #4
  Guest

  Re: Przypon strzałowy

  Zestaw to inna sprawa najprostszy: Z przyponu strzałowego odcinam odcinek 90 cm. Łącze to ponownie potrójnym krętlikiem do którego mocuje przypon 60 cm z żyłki 0,25 ciężarek znajduje się na końcu zestawu. Jeżeli zbudujesz pater-noster na cieńszej żyłce to zastosowanie przyponu traci sens. Jeżeli zastaw ma być z ciężarkiem klasycznym to oczywiście łączymy zestaw krętlikiem. Do ciężarka 100-120 gram gram wystarczy przypon strzałowy grubości 0,40-0,45. Na kołowrotku żyłka nieco grubsza niż przypon.

 5. #5
  Guest

  Re: Przypon strzałowy

  A jakie przynęty najlepiej stosować do surfu. Ponieważ jestem na etapie przygotowania do pierwszego wyjazdu na morskie plażê i dopiero będę sprawdzać w praktyce wszystkie informacje jakie udało mi się zdobyć przede wszystkim w internecie. Gdyby posiadał Pan jeszcze jakieś ciekawe info lub wskazówki dla początkującego to byłbym bardzo wdzięczny za nie.

 6. #6
  Guest

  Re: Przypon strzałowy

  Filet ze śledzia, belony a najlepszy tubis i garnela, od biedy czerwone robaki.

 7. #7
  Guest

  Re: Przypon strzałowy

  Od lat łowie bez przyponu strzałowego, żyłka 0,35, ciężarek 100 gram, umożliwia to zarzucanie odpowiednim wędziskiem na ponad 100 metrów. Króciutkie przypony bez ozdóbek bo zmniejszają zasięg. Przy silnym wietrze zasięg spada. Używam trzyczęściowego wędziska karpiowego o długości i 3.90 i c.w. do 115 gram. Łowiê cały rok.

 8. #8
  Guest

  Re: Przypon strzałowy

  nie.. jest niezbędny ja stosuje plecionkę 0,25, polecam Ci stosowanie plecionki 0,20-0,25 lub kupić gotowy przypon strzałowy, bo wiązanie zawsze osłabia zasięg rzutu tak jak każdy koralik,krętlik czy dodatkowy hak.

Podobne wątki

 1. Przypon na karpia?
  Przez w dziale Wędkarstwo spławikowe
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 24-07-12, 11:26
 2. Jakiej długości powinien być przypon?
  Przez w dziale Wędkarstwo spławikowe
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 03-07-12, 15:50

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •