Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Rozmieszczanie obciążenia na żyłce głównej

 1. #1
  Guest

  Rozmieszczanie obciążenia na żyłce głównej

  Możecie mi wyjaśnić jaki cel ma rozmieszczanie obciążenia na żyłce głównej ?

 2. #2
  Guest

  Re: Spławikowe

  W zależności od rozmieszczenie obciążenia zestaw będzie opadał wolniej lub szybciej ...

 3. #3
  Guest

  Re: Spławikowe

  T tylko jeden z aspektów , są także inne przesłanki do różnego rozkładu obciążenia . Generalnie należało by najpierw podzielić zastosowaną metodą połowu , a więc gdy wymaga się dalekiego zarzucenia zestawu w pierwszej kolejności dobieramy wielkość obciążenia do parametrów posiadanego sprzętu ( ciężar wyrzutowy i grubość żyłki głównej ) , później wymagamy takiego doboru rozkładu obciążenia, aby zestaw ten przy zarzucaniu się nie plątał ( na nic bowiem wszystkie inne cechu jak przynęta będzie na spławiku ! ) , dopiero dalej zajmujemy się sposobem pobierania pożywienia przez poławiany gatunek ryb i dobieramy tak obciążenie, aby zestaw jak najlepiej sygnalizował brania , ten dobór korygujemy stosownie do głębokości i warunków wodnych oraz optymalizujemy jeżeli wymagamy dużej wydajności i szybkości połowu ( szybkie sprowadzenie przynęty do strefy żerowania ryb ). Oczywiście przy połowach wędkami bez kołowrotkowymi odpada nam problem plątania ( zapewniam że jest poważny ! ) i zajmujemy się pozostałymi cechami użytkowymi zestawu. Tak naprawdę nie istnieją "rozkłady uniwersalne " w zasadzie każdy jest konstruowany indywidualnie w zależności od wymaganych cech zestawu , gatunku poławianych ryb i warunków wodnych. Szerokie pole do popisu i możliwości eksperymentowania.. powodzenia w zabawie !! )))

 4. #4
  Guest

  Re: Spławikowe

  Po prostu prawidłowe rozmieszczenie pozwala nam na to że żyłka nie plącze się nam z przeponem, prawidłowe rozmieszczenie zależy też od metody jaką chcemy złapać i rodzaju wody
  np:
  gdy łapiemy odległościówkę ciężarki powinny być rozłożone równomiernie co jakieś 10 cm zależy to też od wiatru i głębokości akwenu. Podczas łapania tyczką w rzece np Wiśle ciężarki powinny być ułożone, albo w kupie jeśli chcemy łapać np leszcza albo jeden przy przeponie następne nieco wyżej równomiernie rozłożone a oliwka jeśli ją mamy 20 cm od ostatniegociężarka.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •