Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Siemianówka

 1. #1
  Guest

  Siemianówka

  Sam często bywam nad tym zalewem i złowienie tam czegokolwiek większego niz kilkucentymetrowa płotka lub leszczyk graniczy z cudem , jedynie jesienią można liczyć na szczupaka a i to ledwo wymiarowego..

 2. #2
  Guest

  Re: Siemianówka

  Nie chce się z Tobą kłócić ani się wywyższać jestem nad tym zbiornikiem co tydzień od piątku do niedzieli od 1 maja do końca sezonu na szczupaka w tym roku szło i całkiem dobrze złowiłem parę ładnych sztuk 4 szczupaki po ok 5.5 kg i trzy sumy w tym dwa miały po 138 cm a ten trzeci 113 cm jeśli łowisz z brzegu nie dziwie się twoim wynikom na zbiorniku tym nie wolno stosować zanęt dlatego też połowy są słabe, ale uwierz jeśli dobrze poznasz łowisko i trochę zanęcisz to można liczyć na ładne sztuki leszcze ok1,5kg zawsze podejdą jeśli ponęcisz ze dwa trzy dni ja łowię z łódki interesują mnie tylko szczupaki, okonie i sumy w tym roku złapałem na trolling okonia 42 cm.

 3. #3
  Guest

  Re: Siemianówka

  Witam, co do tych szczupaczków to nie jest wg mojego doświadczenia w tym roku prawda. Na ostatnie 5 wypraw na Siemianówkę złapałem 11 zębali z czego 5 było wymiarowych w sobotę byłem także na rybkach i mi nic nie udało się złapać, ale kolega z którym pływałem złowił na troling zębala 62cm(1,6 kg)+54 cm oraz jednego krótkiego, ale go wypuściliśmy. Wszystkie szczupaki łowię na troling, pozdrawiam

 4. #4
  Guest

  Re: Siemianówka

  Ten przepis został wprowadzony w celu usunięcia konkurencji jaką robią wędkarze tamtemu gosp.rybackiemu. A jak nęcą w gospodarstwie ? A tak: najpierw ustawiana jest sieć w kształcie litery U, potem rybacy w środku sypią szuflami z łodzi pszenicę i kukurydzę w "odpowiednich" ilościach, potem sieć po pewnym czasie się zamyka i odławia co wpłynie w zanetę.

 5. #5
  Guest

  Re: Siemianówka

  Cześć mieszkam w Siemianówce jest tu bardzo fajnie.. nie wiem o co wam chodzi przecież ryby idą tu doskonale wiem z doświadczenia woda na prawdę jest tu czysta sam od paru lat się tu kompie na plaży i na molu i nigdy nikt nie narzekał. Doskonale spędza się tu wakacje można zatrzymać się w jednym z hotelów nad zalewem gdzie jest na prawdę doskonale nawet zimą turystów tu nie brak to prawdziwy raj dla wędkarzy i dla mieszkańców tego pięknego zalewu

 6. #6
  Guest

  Re: Siemianówka

  Mieszkam nad Narwią, a zbiornik Siemianówka jest kilkadziesiąt km ode mnie. Ale odkąd wybudowano ten zbiornik rzeka Narew jest w coraz gorszym stanie. Siemianówka zatruwa okoliczne rzeki i dorzecza. Zbiornik został wybudowany na zagospodarowanym rolniczym terenie, zostały zalane chlewy, domy cały brud który teraz się rozkłada i truje rzekę. Przez ten zbiornik w Narwi pojawiła się sinica w dużej ilości, przez to są zakazy kąpieli na Narwi. W okresie kiedy ze zbiornika jest spuszczana woda Narwią płynie taki brud ze w największy upał do wody strach wejść żeby nie dostać jakiejś wysypki. Wybudowanie tego zbiornika było największą klęską dla naszego wodnego ekosystemu. Kto tu nie mieszka może się ze mną nie zgodzić. Może jeśli będą fundusze na odbudowę przekształcenie tego zbiornika stan wod i ekosystem w miarę się poprawi. Mam nadzieje ze moje dzieci zobaczą kiedyś Narew a nie jakiś kanał ściekowy. A jeśli chodzi o ryby w okolicy Siemianówki, to jeśli coś byście złapali to bym wam pogratulowała.

 7. #7
  Guest

  Re: Siemianówka

  Pesymizmem wieje z Twego opisu Narwi i Siemionówki. Niestety, podzielam w pełni Twoją opinię. Jest to jeszcze jeden z wielu przykładów "poprawiania" naszego naturalnego środowiska. Mieszkam w Białymstoku i tak jak kiedyś każdy wolny czas spędzałem w okolicach Bondar, Łuki, tak obecnie jadę tam jak muszę. Konstatując, czym mniej człowiek pakuje swoje łapy w naturę, tym lepiej.

 8. #8
  Guest

  Re: Siemianówka

  za 10 lat Siemianówka będzie czysta!! woda ulegnie samooczyszczeniu bo tam brak przemysłu!! naturalna zdolność do samooczyszczania ekosystemu załatwi sprawę!! i wtedy pogadamy... nad Siemianówką bez sinic!!! NIE TAKIE BAGNA PRZYRODA OCZYŚCIŁA I ROZKWITŁO NA NICH ŻYCIE BIOLOGICZNE!!!

 9. #9
  Guest

  Re: Siemianówka

  O samooczyszczaniu zbiornika Siemianówka słyszymy od lat, a jak co roku wygląda Narew?! Co roku też stan zbiornika jest tak samo tragiczny. Wędkuję. Pamiętam Narew, jej uroki od Siemianówki do Wizny, zanim powstał zbiornik. Mówisz mi, że za 10 lat będzie lepiej - chyba nie wiesz co mówisz. Ingerencja człowieka w każdy ekosystem zawsze jest tragiczna dla środowiska. Spójrz w przeszłość i podaj mi jakiś pozytywny przykład.

 10. #10
  Guest

  Re: Siemianówka

  No moja babcia mieszka nad Narwią kiedyś mój ojciec łapał duże ryby nad Narwią a teraz :/nawet szczupaka trudno znaleźć a nawet jeśli jest to sieciami wyciągna

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •