Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Siemianówka

 1. #11
  Guest

  Re: Siemianówka

  Czytam komentarz i niestety też ubolewam nad całą tą inwestycją zbiornika Siemianówka. Swego czasu byłem również mieszkańcem małej wioseczki nad rzeką Narew. Woda czysta, ryby ogrom. Jednym słowem łza się kręci w oku. Obecnie woda jest tak brudna, że po zanurzeniu do wody ręki do łokcia nie widać dłoni. Swego czasu widziałem jak na dnie wędrują stadami ryby różnego gatunku. Dzisiaj tego nie zobaczysz ze względu na"czystość"wody. W dolnej partii Narwi (za zbiornikiem Siemianówka )brak ryby o której marzy każdy wędkarz. Plagą są też CHRONIONE BOBRY, które wycinają każde drzewko i każdy krzak w obrębie koryta rzeki. Domyślam się że to wszystko robią aby spiętrzyć wodę, która nawet na wiosnę przeważnie mieści się w korycie rzeki. Dawniej tego nie było, na wiosnę nad rzeką tworzyły się rozlewiska ryba wychodziła na tarło. Wody starczyło i dla bobra i dla ryb.Ktoś może myśli, że piszę głupoty ale jedyną głupotą było stworzenie zbiornika. Ryba rzeczna 100% smakuje lepiej niż z "siemianówki".

 2. #12
  Guest

  Re: Siemianówka

  W nawiązaniu do tekstu Emilki ryby w Narwi są do momentu aż zrobi się ciepło i można wejść do wody a wtedy kłusownicy do boju i wytrzebią wszystko co żyje w wodzie wtedy wędkarz nie ma poco jechać nad piękne okolice Narwi..

 3. #13
  Guest

  Re: Siemianówka

  Co do tego czy Siemianówka zanieczyszcza Narew czy nie nie będę się odnosił bo nie mieszkam nad Narwią, ale to że w zbiorniku tym nie ma ryb jest totalną bzdurą. Jest to w/g wielu wędkarzy z całej Polski jedno z najlepszych jak nie najlepsze łowisko szczupakowe na wschodzie naszego kraju. Ostatnie lata pokazują też wzrost populacji suma a łowione sztuki ważą przeważnie ponad 10kg i niejednokrotnie są przyłowem podczas polowania na szczupaki.o "białej" rybie pisał nie będę......
  Oby wszystkie łowiska były tak "bezrybne" jak Siemianówka.Tego można życzyć wielu okręgom PZW, tak więc nie debatujmy czy wody zbiornika zalały stajnie, obory, czy Bóg wie co jeszcze bo "niestety" tego nikt nie cofnie a pomyślmy jak nie zdegradować tego co mamy teraz!!!
  PS.
  Jeżeli krótkotrwałe opuszczanie wody ze zbiornika zatruwało by NAREW to w "SIEMIANÓWCE" dawno ryb by nie było.

 4. #14
  Guest

  Re: Siemianówka

  A ja jak pójdę nad Siemianówkę, to tylko po to żeby wysadzić tamę w powietrze, jedyne rozwiązanie ! niech ktoś przyjedzie do NPN i zobaczy co Siemianówka zrobiła z naszą kochaną rzeką wody do kolan rzeka zarasta w zaskakującym tempie co roku powstają to nowe wyspy ! wiosną jak Siemianówka nie kwitnie jest woda kryształ, teraz stoją do kolan w wodzie na jasnym podłożu jak ktoś zobaczy swoje stopy to jest mistrzem świata

 5. #15
  Guest

  Re: Siemianówka

  Spójrz z innej strony,- gdyby nie Siemianówka, Narew w okresie suszy byłaby sucha. Właśnie latem uzupełniają brak wody w Narwi..

 6. #16
  Guest

  Re: Siemianówka

  Darku pewnie jesteś młody i nie pamiętasz jak Narew kiedyś wyglądała. Narew wyschła właśnie dzięki Siemianówce.Zaginęły bagniska wyrównało się dno...Po prostu woda nie ma jak pracować jak ją coś powstrzymuje. Spójrz na Bug jak zmienił swoje oblicze po zawaleniu się tamy po białoruskiej stronie.

 7. #17
  Guest

  Re: Siemianówka

  Ludzie zarządzający wodą z tego zbiornika spuszczają z niego wodę w okresie zakwitu sinic kiedy w Narwi jest niski stan wody z reguły jest to koniec lipca . Po tym ryby płyną brzuchami do góry aż patrzeć na to żal. Natomiast wiosną Siemianówka powoduje znaczne skracanie wylewów Narwi. Ma to wpływ na tarło ryb odbywające się na zalanych łąkach. Poprzez zabieranie wody w sposób rabunkowy w ciągu 2 lub 3 dni rzeka potrafi wrócić do koryta zostawiając ikrę i mnóstwo ryb po rowach i kałużach. W epoce przed Siemianówką wylewy utrzymywały się przez parę tygodni było dużo narybku i były ryby ,teraz tego nie ma, a szkoda.

 8. #18
  Guest

  Re: Siemianówka

  Siemianówka jest super! Można tam na prawdę odpocząć i zrelaksować się. Lasy pełne grzybów, zalew nieźle zarybiony, a poza tym cisza i spokój. Jest to miejsce prawie zupełnie oderwane od cywilizacji. Można spotkać wiele gatunków ptaków oraz dzikie zwierzęta. Może uważacie, że lepiej jest nad słynną Rospudą gdzie są prawie same bagna i prawie nie ma zwierząt?

 9. #19
  Guest

  Re: Siemianówka

  Super !!! Jeżeli Ci tak fajnie ,to zobacz Narew poniżej zbiornika . Lepiej zostań w tym "Swoim" braku.

 10. #20
  Guest

  Re: Siemianówka

  Nie wiem o co Wam wszystkim chodzi? Zalew Siemianówka i okolice to bardzo piękne miejsce. Po Waszych opisach zastanawiam się co robią tam setki wędkarzy, działkowicze i windsurfingowcy - chyba nie przyjeżdżają bez celu. Radzę przyjechać i obejrzeć!

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •