Jestem kompletnie zielony w wędkarstwie a chciałbym bardzo się tego nauczyć?

Manio

New member
Od wielu miesięcy szukam swego hobby co mógłbym się realizować i się nie nudzić zainteresowało mnie trochę wędkarstwo ale nie wiem jak się za to dobrać.Jestem w tym całkiem zielony podajcie jakieś rady dla począ…tkują…cego jak zakładać robaka na haczyk jak zarzucać wędką… i w ogóle dodam że mam własną… wędkę na kołowrotek ale nie umiem zarzucać.Dziękuje za wszelkie rady.

Z góry Pozdrawiam :)
 

Krab

New member
wiesz co, na youtube dużo można się dowiedzieć i zobaczyć co i jak, jest dużo kanałów wędkarskich i to od podstaw ;)
 

krasnik

New member
jak kolega pisal, duzo filmow na you tube znajdziesz. Zawsze tez po prostu wybierz sie nad wode w jakies miejsce gdzie siedza wedkarze i obserwuj, rozmawiaj itd :) nawet sprzetu nie bierz ale sama obserwacja juz sie nauczysz :) ja tam zaczynalem i potem wszystko sie okazalo proste :) Jezeli jestes w okolic poludnia warszawy to chetnie sie mozemy umowic na woda i razem powedkowac to tez pokaze co i jak
 

pontony

New member
Moim zdaniem nie ma większego problemu aby się tego nauczyć, stopniowo krok po kroku kompletują…c sprzęt bo to przecież równie ważna kwestia. Akurat pod tym ką…tem będziemy mogli pomóc, doradzić na forum.
 
A

atoFranca

Guest
Tak od zera zera, to najlepiej chyba sobie po prostu wyszukać na Youtube jakiekolwiek tutoriale dla począ…tkują…cych. Ciężko opisać jak coś zrobić, skoro nigdy w życiu tego na oczy nie widziałeś :)
 

MS

New member
To tez dobra opcja, aczkolwiek polecam udać się z kimś doświadczonym aby pokazał na czym polega wędkowanie, pokazał jedną… z metod. Druga sprawa to sam sprzęt, akurat tutaj służymy pomocą… podczas jego wyboru, zapraszamy :)
 

Pavvelek

New member
Witam.
Podepne się pod temat żeby nie zakładac nowego.
Czy polecacie jakiś konkretny kanał dla super począ…tkują…cych?
Jeśli kupię sobie sprzęt to mogę odrazu iść nad wodę i łowić czy obowią…zują… dalej jakieś zezwolenia karty wędkarskie itp? Czy wystarczy że zapłacę za kartę czy muszę zdawać jakiś egzamin?
 
Do góry