Narew - Nowy Dwór

G

Guest

Guest
Słyszałem, że na tym odcinku Narwi są… ciekawe łowiska, czy ktoś ma z nimi doświadczenie i może się podzielić informacjami ?
Pozdrawiam Tadeusz
 
G

Guest

Guest
Witam...
Wszystko zależy jaka metoda połowu Cię interesuje ( spining, spławik ,grunt ) , czy chcesz łowić z brzegu czy z łodzi. Ja osobiście łowię na tym odcinku od około 6 lat w 90% metodą… spiningową… .Jeśli podasz bliższe info to może będę umiał pomóc.
 
G

Guest

Guest
Interesuje mnie łowienie gruntowe i z brzegu. Rybę drapieżną… tylko na żywca.
 
G

Guest

Guest
Witam ponownie

Jedno z lepszych miejsc to z pewnością… stary budynek mennicy .Szczególnie wtedy gdy na Wiśle przybiera woda a na Narwi tworzy się "cowka" .Sumy z Wisły uciekają… w bardziej spokojne miejsca , właśnie takim jak to . Są… ta stare zatopione barki a głębokość sięga nawet 11 m . Idealne miejsce na suma. Dojęcie z brzegu jest od strony mostu na Wiśle. Jeśli chodzi o żywca to chyba nie wiele pomogę , gdyż łowię wyłą…cznie na spining w większości na troling.
Ale jest jedno całkiem ciekawe miejsce z dobrym dostępem.A mianowicie po przejechaniu mostu na Narwi w kierunku Pomiechówka, trzeba zejść na dół i w górę rzeki .Zaraz przy samym moście jest mała zatoczka. Nie wiem czy na żywca coś da radę złapać ,ale ostatnie dwa dni spędziłem na rzece i przywią…załem z tamtą…d 4szt. Niestety nie były okazałe nie przekroczyły 2 kg. ( 1,5*2 1,0*2 )Ale teÂż jest jeden warunek ponieważ woda nie przekracza tam 1 m , lepiej udać się tam kiedy wysokość wody jest większa. W tym samym miejscu zanim dopłyną…łem stał człowiek który łowił na mało wiróweczkę jazie taki pod 1kg. Idą…c dalej jakieś 100m tworzy się mała wnęka w którą… wchodzi woda te miejsce też możesz sprawdzić. Pozostałe miejsca to raczej na łowienie z łodzi , ucią…g wody za silny i z brzegu nie dorzucisz. Jeśli chodzi o sandacze dość spore sztuki trafiają… się pomiędzy pierwszymi dwoma filarami mostu zarówno w z jednej jak i drugiej strony .Łowienie tam przypomina bardziej rosyjską… ruletkę ( spora dawka zaczepów ). Jeśli chodzi o białą… rybę to nie szczególnie się znam ,ale pływają…c sporo człowiek widzi ,gdzie ludziska łapią…. Ostatnio pływam i widzę, że prawie wszyscy łapią… między pierwszymi trzema główkami liczą…c od góry rzeki , i co , gucio .Cią…gną… jakieś pstynki .
Powodzenia
Jacek
 
Do góry