OKOŃ

G

Guest

Guest
Twistery w kolorze denaturatu,motor oil, żółte,białe, ale najlepszy w moim odczuciu jest perłowe kopyto z czarnym grzbietem.
 
G

Guest

Guest
Moim zdaniem najlepszy jest biały twister. Testowałem to na wielu różnych zbiornikach wodnych. Nie wykluczone, że uderzy też szczupak.
 
G

Guest

Guest
Popieram. Osobiście na żółtą… obrotówkę, zerówkę złapałem mnóstwo okoni.
 
G

Guest

Guest
Moim zdaniem to biało-czarny Ripper lub obrotówka Mepps Black Furry i Dam żółty..
 
G

Guest

Guest
Yo. Jestem z Radomia niedaleko którego płynie rzeczka Radomka. Jedną… z nielicznych ryb, która została w tej rzece (zresztą… w wielu innych też) jest okoń. Moim zdaniem nie ma super przynęty na okonia. Moją… tajną… bronią… na duże okonie jest Meps Black Furry 2 (czarny z czerwonymi kropkami). Ale np mój kolega woli łowić okonie na paprochy, inni łowią… na żywca i każdy ma jakieś efekty. Moim zdaniem powinieneś spróbować w pierwszej kolejności Mepsów a później paprochów i sam ocenić co jest lepsze. Połamania kija. Pozdrawiam
 
G

Guest

Guest
Ja łowie okonie na ciekawym jeziorze prywatnym Goplanica kolo Elblą…ga niedaleko Jagodnika jezioro jest bogate w okonie zawsze nałapie ich od 0,5kg w górę tak do nawet 1,5kg okonia łapie tylko na paprocha motorojla przyznam szczerze, że to dla mnie najlepsza przynęta na okonia. Także najlepiej bierze na paprocha szczupak na tym akwenie. Można złapać pstrą…ga tęczowego najlepiej na obrotówkę 2 srebrną…. Są… tam różnego rodzaje ryb takie jak: karp,ogromna płoć (rzadko wpada poniżej 20cm, są… nawet do 1kg), jesiotr, japonka, sum oba rodzaje, lin. Polecam te łowisko.
 
G

Guest

Guest
Moim zdaniem najlepsze na okonia są… błystki obrotowe Meps rozmiaru 2-3, jedynki są… za lekkie i nie latają… za dobrze, czwórki są… już trochę za duże, co najwyżej moim zdaniem na szczupaka się nadają…. Kolory: żółte lub srebrne z czerwonymi plamkami na blaszce obrotowej.
 
G

Guest

Guest
Okoń weźmie na wszystko co mu tylko do paszczy się zmieści... ale najskuteczniejszą… przynętą… jaką… widziałem na okonie jest chyba błystka mepps black fury czarna z pomarańczowymi kropkami... też DAM w czerwone paski są… godne polecenia. POWODZENIA!
 
G

Guest

Guest
Według mnie na obrotówkę w kolorze "ala lepper", czyli biało czerwone paski - pozdrawiam!!!
 
G

Guest

Guest
Nie ma nic lepszego o 3.5 cm kopyta { najlepszy jest seledynowy z czerwona główką… lub biały z czerwonym grzbietem )
 
G

Guest

Guest
Łowiłem na wszystko co dostępne na rynku , ale najlepsze wyniki mam na obrotówki 2-3 najlepsze DAM efekty miałem na nich 2 sztuki powyżej kilograma oczywiście okonie .
 
G

Guest

Guest
Na woblerki własnej produkcji 1 - 4cm. Mam na swoim kocie 42cm. okonka :D pozdrawiam
 
G

Guest

Guest
Przynęta jest ważna, ale jak nie masz odpowiedniego sprzętu i na prawdę cienkiej żyłki to nie połapiesz..musisz się wyposażyć w sporą… ilość paprochów (gumek) trochę obrotówek (biorą… na nie większe okonie) i woblerów. Wszystko zależy od rodzaju łowiska...najważniejsza zasada jest....brak zasad:) musisz cią…gle experymentować..czasami jedna przynęta jest skuteczna na danej wodzie a na następny dzień w tym samym miejscu...studnia:(..okoń lubi atakować przynętę opadają…cą…, więc polecam ten sposób na okonia...życzę sukcesów..
 
G

Guest

Guest
Witam, popieram kolegę. Najważniejsze są… trzy rzeczy : dużo paprochów ( twisterów ) wędka max. do 25g.w. ( gram wyrzutu ) i cienka żyłka do 0,18 pozdrawiam
 
G

Guest

Guest
Zależy gdzie łowisz. Ja ostatnio złowiłam sporego o.k 25 cm na żwirowni przy Bolesławcu. Na okonie używam tylko flipperów (gumowe, nabija się je na hak). Kolor musi być nie kontrastowy z wodą… (ciemna woda jasny i na odwrót). Moim zdaniem to jest najlepsze na okonie!!!
 
G

Guest

Guest
Bez obrazy, ale chyba od niedawna łowisz (okonie) albo naczytałaś się jakiś bzdur z czasopism w zależności od rodzaju rybek czy przynęt jakie jedzą… okonie w danym łowisku stosuje się przynęty jak najbardziej odpowiadają…ce im kolorem. Okonie zazwyczaj jeśli borą… na przynęty jaskrawe to znaczy, że pokarmy który jedzą… jest podobnego koloru. Ja łowie okonie na przynęty które mają… zbliżony kolor do mułu(z brokatem) w łowisku w którym widoczność nie przekracza 20cm.
 
Do góry