Potrzebuję pomocy

G

Guest

Guest
Witam
Kupiłem wędzisko muchowe firmy SHIMANO model COMPRE Fly 39056 9 stotowe AFTMA #5-6 i tu się zaczynają… moje schody nie mam pojęcia co dalej jaki sznur jaki kołowrotek i gdzie w ogóle można znaleźć jakieś informacje o tym kiju. Liczę na kolegów wędkarzy ze mi doradzą…
z góry dziękuję
 
G

Guest

Guest
Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, a to dlatego, że metoda muchowa też nie jest prosta.Zaczą…łem od kupna wędki, a trzeba było zaczą…ć od przeczytania materiałów, podpatrzenia łowią…cych,najlepiej jeśli ktoś może udzielić lekcji posługiwania się muchówką…, wybrania odpowiedniej techniki połowu(sucha,nimfa, streamer)
nie mówią…c już o entomologii.
Pozdrawiam. Marek S
 
G

Guest

Guest
ważniejsza od kija jest sama lina muchowa.... trzeba zdecydować czy toną…ca czy pływają…ca... kołowrotek najlepiej z jak najlepszym hamulcem bo ten się przydaje przy tej technice połowu....
 
G

Guest

Guest
o jeśli twoja wędka jest w klasie aftm 5-6 to najlepiej aby sznur był w klasie aftm 5 lub aftm 6, ale zależy na co chcesz łowić bo jeśli na sucha muchę to lepiej aftm 5 a jeśli na mokra-streamer to lepiej aftm 6 ale są… jeszcze różne sznury(polecam firmę Cortland bardzo dobre sznury za przyzwoitą… cenę)np. toną…ce(te z kolei mają… różne stopnie tonięcia), pływają…ce i tzw. intermediate czy jakoś tak są… to takie sznury które unoszą… się parę cm pod powierzchnią… wody jeśli masz jeszcze jakieś pytania to tu jest moje gg:6855157 Pozdrwiam!!! Grzegorz
 
Do góry