Västervik

G

Guest

Guest
Västervik to najlepsze łowisko na szczupaka jakie znam i na jakim do tej pory byłem ( a zwiedziłem wiele ciekawych miejsc w wielu krajach). No jeśli nie tam to choćby w Sollentunie gdzie bez żadnych problemów można wyją…ć z wody sztuki powyżej 70cm. Sztuki miedzy 40 a 60cm ,,czepiają…,, się około 10 razy w cią…gu 2-3 godzin. Szkoda ze takie łowiska są… w Szwecji a nie w Polsce....
 
G

Guest

Guest
jakie są… orientacyjne koszty wyjazdu jeśli wolno spytać, bo planuje w tym roku jechać na jezioro Malaren w Szwecji - słyszałem, że jest tam więcej szczupaków niż we wszystkich jeziorach mazurskich razem wziętych, może zmienię kierunek i pojadę na Vastervik.
 
G

Guest

Guest
Jezioro Malaren..
Byłem tam kilka razy. Camping nazywał się Harjaro. Przejazd samochodem, kabina 4-osobowa, domek, łódź z silnikiem i paliwo (nie ma licencji !!! ) wynosi ok. 1400 zł. Organizatorem był chyba Graf ( nie pamiętam dokładnie bo byliśmy w Szwecji wielokrotnie z różnymi organizatorami). Rzeczywiście, jest tam dużo ładnych szczupaków. Złapanie sztuk 4-8 kg nie jest zbyt trudne. Jezioro jest ogromne (pływają… po nim statki !!! ), i bez echosondy, sprawnym silnikiem i dobra mapą… nie ma co wypływać. Chyba , ze będziesz pływał w najbliższej zatoce przy "elewatorach". W Harjaro mieliśmy wiele przygód z silnikami (Suzuki 4 MK). Czasami odmawiały posłuszeństwa. Są… to stare graty. Łodzie ok - Linder fishing 410. Jeżeli przymknie się trochę oko na te nie dogodności, to ryby rekompensują… wszystko. Gorą…co polecam. Aha, jeszcze jedno. Jesienią… są… silne wiatry i czasami są… problemy z powrotem do przystani. Ale jak się przeczeka na wyspie popijają…c zimne o tej porze piwko (bezalkoholowe ;-) )to już można płyną…ć dalej.
pozdrawiam
Tomek
 
G

Guest

Guest
W Vastervik byłem za pośrednictwem firmy activeholidays.com.pl Koszt dla 4 osób za 7 noclegów, 2 łodzie, mapy, licencje wyniósł 1460 zł na osobę.
 
Do góry