Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie?

G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Najlepiej zgrać fajny symulator wędkowania i po twoim problemie moim zdaniem czy ktoś weźmie rybkę do domu czy wypuści to tylko wyłą…cznie jego sprawa ja łapię od 1982 roku i biorę rybkę do domu w takich ilościach aby jej skosztować z rodziną… polecam
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja chodzę na ryby, a nie po ryby! Przy takim zarybianiu i ekologii oraz zabieraniu rybek za kilka sezonów mała rybka będzie hitem.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Lubię ryby, nie chcę kupić ryby którą… przed chwilą… wypuściłem, a rybak ją… sprzedaje.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

A ja łowie według regulaminu, wczoraj złowiłem 73 cm szczupca i wrócił do wody ..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Przestańcie z tym podniecaniem się angielskim, jakbyście polskiego nie znali. No kill, no kill, catch, fish, shit... Beznadzieja, nie macie swojej osobowości ?? Ale generalnie jestem za tym by rybki wypuszczać do wody.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Zjeść .. a później wypuścić ;)
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Widzę, że większość uważa aby ryby wypuszczać, a wszędzie się trą…bi o tym, że my za mało ryb jemy. Skoro już opłacam tę kartę i sama je łowię to chyba logiczne, że je zabiorę, a nie pójdę kupić tej ryby do sklepu, gdzie musiałabym znów za te ryby płacić. Poza tym, każdy robi to co uważa za stosowne.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja pół zjadam a pół wypuszczam.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wypuszczam, ale jak odrobię koszt karty, jak karty będą… tańsze więcej ryb będzie żyło.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Karty i tak są… za tanie , dlatego jest tyle mięsiarstwa nad wodą…. Spróbuj wejść do koła łowieckiego , kupić sprzęt ,a potem zastrzelić i zjeść tyle żeby zwróciła Ci się karta ....
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Zawsze wypuszczam! Jak chcę zjeść rybkę to idę do smażalni, albo kupuję w sklepie.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Bo teraz nie wiem czy wędkarstwo to hobby czy wypad na znalezienie czegoś do zjedzenia? zastanówcie się! NO KILL!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

A ja łowię tyle, że nie dałbym rady zjeść- więc biorę tylko te najlepsze. Ryba jest zdrowa i dobra.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Widziałem latem "prawdziwych wędkarzy" z Warsiawy co opowiadali o sporcie, wypuszczaniu itp. W gospodarstwie agroturystycznym na Mazurach "wędkowali" 1 miesią…c. Jednego razu o wschodzie słońca wypływam łódką…,a tu ci "prawdziwi" przybijają… do brzegu z różnoraką… rybą… (na 100% ). Na wędkę nie umieli złowić, więc kłusowali. Tylko po co udawanie, pokazywanie siebie tym "prawdziwym" łapię dużo na ile przepisy pozwalają…, ale się?
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Po to się płaci za kartę wędkarską… żeby to co wezmę do domu ,żeby za te pienią…dze zarybili oczywiście każdy ma swoje zdanie i może sobie każdą… rybę wzią…ć lub wypuścić nikt za to do więzienia nie pójdzie ja sam większość wypuszczam czasem tylko mniejsze rybki zabieram to się mieści w kilku procentach ..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Niestety większość wędkarzy je to co złowi więc pytanie jest retoryczne..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nie prawda, większość młodych wędkarzy wypuszcza ryby. No kill!
 
Do góry