Sposoby i przynęty na okonia

G

Guest

Guest
Od niedawna łowie na spining. Próbowałem wielu porad i przynęt, ale żadna nie przyniosła mi skutku jaka przynęta waszym zdaniem będzie dla mnie odpowiednia do połowów okonia. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
G

Guest

Guest
Re: pomocy !!

ja używam woblerów Salmo Hornet 3 cm w różnych kolorach albo innych producentów w podobnym wymiarze, dobrze jeżeli są… w kolorach żółto-czarnych, żółto-zielonych.
 
G

Guest

Guest
Re: pomocy !!

Najważniejsza radą… żeby skutecznie łowić na spining musisz wiedzieć gdzie szukać ryb. "Przeciwnika" należy poznać.Im więcej będziesz wiedział o rybach, gdzie jaki gatunek przebywa o określonej porze, jak zdobywa pokarm , tym większe będziesz odnosił sukcesy. W spiningu to wiedza a nie przynęta jest najważniejsza.
 
G

Guest

Guest
Re: pomocy !!

musisz poznać łowisko na którym łowisz. I zmieniać przynęty..
 
G

Guest

Guest
Re: pomocy !!

Witam, dorzucę parę słów od siebie. Wszystko to co napisali poprzednicy to racja - rozpoznanie łowiska to podstawa ale to rzecz oczywista i nie ma tu znaczenia czy łowisz okonie, szczupaki, plotki, leszcze czy liny. Jeśli chodzi o twoje pytanie, cóż, każdy poda swoją… ulubioną… przynętę, ale jeśli jesteś począ…tkują…cym spiningistom to daruj sobie woblery i gumy a skup się na obrotówkach. Daruje sobie woblery i gumy nie dlatego ze są… mało łowne - one są… bardzo łowne tylko po 1. woblery są… bardzo drogie, taki hornet salmo kosztuje 15 PLN i zerwanie go na zaczepie może ostro wkurzyć, po 2 daruj sobie gumki, na razie, bo te zabawki trzeba umieć poprowadzić - oczywiście można to ścią…gać jak blaszkę, ale kto tak łowi na twistera lub kopyto ma o tych przynętach małe pojęcie. Na nie przyjdzie czas jak złapiesz o co w tym sporcie chodzi. A dlaczego obrotówka - bo łatwo ją… prowadzić i doskonale czuć jej prace nawet na kiepskim kiju, od razu wiesz czy "się kreci" czy szura po dnie. Poza tym obrotówka w połowie okoni jest bardzo łowna, jedynym innym gatunkiem który ja tak samo lubię jest chyba tylko kleń, tu warto nadmienić że przy innych gatunkach jak sandacz czy boleń obrotówka w ogóle nie wytrzymuję konkurencji gum, a przy boleniu jeszcze wahadłówek. Podsumowują…c ten mój "wywód" - przygodę z okoniem najlepiej zaczą…ć od obrotóweczki nr 0, 1, lub 2, typu aglia, kolor srebrny w groszki czerwone, niebieskie lub żółte. I jeszcze jedno, warto kupować obrotówki sprawdzonych firm (ja np używam Effzetów firmy DAM, Kongerów i blaszek firmy Dragon) a to dlatego ze gwarantują… one prace obrotówki przy wolnym prowadzeniu a to jest bardzo istotne (nie ścigaj się z rybami chyba ,że łowisz bolenie :) ). Nie raz dałem się zachęcić niska cena obrotówki tylko po to żeby nad woda okazało się ze dane dziadostwo pracuje dopiero przy bardzo szybkim zwijaniu. I jeszcze jedna uwaga - mi taka taktyka regularnie przynosi garbuski ale tobie wcale nie musi a już na pewno efektów nie będzie w zbiorniku gdzie okoni po prostu nie ma - choć tu plusem jest to ze zerowanie okonia bardzo łatwo rozpoznać. Powodzenia.
 
Do góry