Jaki haczyk i żyłka na karpia?

G

Guest

Guest
Witam. Jestem począ…tkują…cym wędkarzem. Niedługo wybieram się na karpie. Jaki najlepszy jest spławik na te ryby? Jaką… kupić żyłkę główną… a jaką… na przypon ? (chodzi mi o ich średnicę). Jakiej wielkości haczyka używać na karpie? Dzięki za odpowiedz.
Tommy
 
G

Guest

Guest
Re: Jaki haczyk i żyłka na karpia ?

Na karpia haczyk 8 spławik 3 gram żyłka 10 kg.
 
G

Guest

Guest
Re: Jaki haczyk i żyłka na karpia ?

Na karpia najlepiej wybrać się latem jest to dobry okres na tą… rybę .Ja osobiście polecam proteinę jest to dobry sposób na dużą… rybę. Najlepiej kupić maszynkę do robienia proteiny są… mniejsze koszty a możemy sami dobierać różnorodne smaki i zapachy. Wystarczy tylko kupić w sklepie wędkarskim ciasto do robienia proteiny i różne zapachy. No i do dzieła. Następnie kilkudniowe podnęcanie i możemy zabierać się do łowienia.
 
G

Guest

Guest
Re: Jaki haczyk i żyłka na karpia ?

Witaj! Najlepszą… żyłką… na karpie, to żyłka 0,3mm, kolor czarny, wytrzymałość im większa tym lepsza. Haczyki nr.4 samo zacinają…ce, dobre są… firmy Gamakatsu lub Kuschiro. Spławik cienki, ale długi ciężar od 1,5 -2,5 grama. Przynęta, kukurydza puszkowa, robaki ,białe i czerwone. Dobrą… przynętą… są… różne ciasta wędkarskie, które można kupić w sklepach wędkarskich.Powodzenia!!!
 
G

Guest

Guest
Re: Jaki haczyk i żyłka na karpia ?

Możesz również łowić na ,,włos" czyli masz haczyk 4 lub 5 i kawałeczek za haczykiem jest jeszcze żyłka na którą… zakłada się kulki proteinowe również możesz kupić gotowe przypony na 6 -10 kg są… najlepsze a żyłka najlepiej plecionka...
 
G

Guest

Guest
Re: Jaki haczyk i żyłka na karpia ?

Wszystko zależy od tego czy wybierasz się na karpie czy karpiki takie do 2kg można złowić na żyłkę 0,14 i haczyk 12 ; te większe pow 6,7 kg wymagają… żyłki 0,25 - 0,35 i haka 1 lub 2.
 
G

Guest

Guest
Re: Jaki haczyk i żyłka na karpia ?

Moim zdaniem najlepiej żyłkę 0.25 i haczyk nr 4 albo 5.
 
G

Guest

Guest
Re: Jaki haczyk i żyłka na karpia ?

Ja stosuję na karpia haczyk nr 6 żyłkę główną… 0,25mm przypon z żyłki 0,18mm ...
 
G

Guest

Guest
Re: Jaki haczyk i żyłka na karpia ?

Głównie tb, albo adder, wędki trudny wybór dobre są… drogie a i zależy gdzie będziesz łowił w jakiej odległości od brzegu, ale karpiowanie to chyba najdroższe z wędkarskich hobby , może zapoluj na leszcza albo lina ??
 
Do góry