Jezioro Drawsko

G

Guest

Guest
Drawsko – jezioro na Pojezierzu Drawskim, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Czaplinek. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 1781,5 ha[1]. Objętość wody w zbiorniku wynosi 331 443,5 tys. m?[2].

Uwielbiam łowić na Drawsku i szczerze polecam wszystkim forumowiczom. Mam nadzieję, że ten temat będzie kopalnią… wiedzy i wymiany informacji o skutecznym wędkowaniu na jeziorze Drawsko.
 
G

Guest

Guest
Zerdno jeszcze lepsze! Łatwiejsze i tak samo rybne jest jezioro Zerdno są…siadują…ce z Drawskim. Ponadto występują… w nim sumy. Nie wiem jak w Drawsku, ale na Zerdnia dwa razy udało mi się złowić suma.
 
G

Guest

Guest
Otóż byłem na Jeziorze Drawsko i nic nie złowiłem. Jeździłem tam 4 dni pod rzą…d i nic. Ale pojechałem na polecane Jezioro Tarpińskie w jedną… noc złowiłem 3 ładne Węgorze. POLECAM
 
G

Guest

Guest
Na tak dużym i urozmaiconym jeziorze jak Drawsko nie wystarczy pojechać na 4 dni, aby mieć porzą…dne efekty. Takie jeziora trzeba poznać. Ja odwiedzam Drawsko (lub niedalekie jezioro Lubie, a to bardzo podobne jeziora, jeśli chodzi o typ jeziora i żerowanie ryb) od 10 lat, zawsze wiosną… i jesienią… na ok. 10 dni. Mam coraz lepsze efekty, chociaż miejscowi twierdzą…, że ryb jest coraz mniej ze względu na ogromną… skalę kłusownictwa.
 
G

Guest

Guest
Jest to jezioro piękne i kiedyś bardzo rybne. Teraz wykłusowane zarówno przez właściciela jak i kłusowników z pobliskich wsi. Szczególnie aktywni są… Ci z mą…cidołów oraz rodzina KRZEMIENI były radny Czaplinka. Kradzieże sprzętu pływają…cego są… dość częste. pozdrawiam wszystkich.
 
G

Guest

Guest
Zakaz używania silników spalinowych na Drawsku to fikcja,nie ma nikogo kto mógłby go wyegzekwować,kłusole przedziurawili łódkę naszej dzielnej policji choć mógł ją… prowadzić tylko jeden policjant, ale ten złamał nogę. WOPRowska łódka też się uszkodziła bo wyjechała na"podwójnym gazie"na lą…d przy pełnej prędkości. Byłem jedynym idiotą… wędkarzem pływają…cym na elektrycznym, zgodnie z poradami prasy wędkarskiej. Opłacenie zezwolenia na wędkowanie w Czaplinku pozwoli na opłacenie pensji kierownictwa i księgowości. Rybacy będą… szarpać ile się da, żeby połowę sprzedać na lewo. Grabież rybostanu i pełne zobojętnienie na kłusownictwo aż przeraża. Pogoda na Drawsku potrafi załamać się błyskawicznie i wypłynięcie na wiosłach, czy elektrycznym jest przy tak dużym akwenie jest skrajnym debilizmem i narażaniem życia w imię pseudoekologii ,zwłaszcza, że nowoczesne silniki spełniają… normy pływania pojeziorze Bodeńskim w Szwajcarii!!!!!!
 
G

Guest

Guest
Chyba nie masz racji w całości. Popieram zdania o ludziach odpowiedzialnych za stan jeziora, ale slalomy ryczą…cych silników, desek, motorówek to nie jest chyba dobre. Tam jest park narodowy i chociaż dlatego warto chronić to miejsce...
 
G

Guest

Guest
Na Drawsku od dawien dawna był zakaz używania spalinowych silników. Ale wtedy spalinówki w większości były ryczą…ce made in ZSRR. Współczesne spalinówki, aż takie głośne już nie są…. Poza tym można się ograniczyć do jakiejś określonej mocy, i oczywiście żadnych ryczą…cych skuterów wodnych. Na Drawsku jak się nie ma łajby to ciężko o sukcesy niestety.
 
G

Guest

Guest
Drawskie leszcze ...płocie jak płocie, ale na Drawsku są… też wielkie stada ogromnych leszczy ktore z powodzeniem łowiłem, na czerwone robaki nęcą…c jęczmieniem z odrobiną… czosnku. Egzemplarze 2,3 kilogramowe nie należały do rzadkości.
 
G

Guest

Guest
Mogę potwierdzić. Na J.Drawsko przy odrobinie znajomości tego jeziora bez większych problemów można złowić medalowej wielkości płoć czy leszcza. Z drapieżników są… piękne szczupaki, można też złowić ponad metrowego węgorza. Informacje z własnego doświadczenia.
 
G

Guest

Guest
Podzielam zdanie leszcze są… piękne w Drawsku :) w sumie tam się uczyłem łowić ryby i uważam że lepszego jeziorka jak dotą…d nie spotkałem ogromne leszcze i płocie, łowienie na spławik to jest to.
 
G

Guest

Guest
Nigdy nie byłem na tym jeziorze i po tym co czytam to chyba nie mam ochoty. Ludzie po co wam 30 kg. ryby dziennie lub jak w innym innej informacji "złowiłem dwa 10 kg wiadra płoci przez dwa dni " czy jest się czym chwalić chyba własną… .... .Dziwicie się, że nie ma ryb ???? Zdarza mi się wędkować w Szwecji tam nikt nie zabiera wiadra ryb , zabiera jedną… dwie ryby na kolację lub wcale
choć są… Polacy łowią…cy do zamrażarki -chyba niedługo przestaną… nas tam w ogóle tolerować i wydawać pozwolenie -
Panowie łówcie dla sportu i przyjemności czy wyjazd na ryby ma się wam zwrócić w przetworach rybnych -zastanówcie się .... i proszę nie wyjeżdżajcie do Skandynawii na ryby bo tylko wstyd przynosicie .
 
G

Guest

Guest
Kochany jeśli ty jeździsz na ryby tylko dla idei to po co ci Skandynawia ,nie wystarczy byle jaka sadzawka też sobie posiedzisz a jak będziesz chciał poholować to zaczep sobie pokrywkę ,zobaczysz jakie emocje przy holu.
Nie jestem mięsiarzem ,od kwietnia 2 -3 razy w tygodniu spędzam noce na jeziorze Rosnowskim (na terenie zawodów -odsyła do sierpniowych WW z 2004 r.) ,ponieważ mam pewną… przypadłość zdrowotną… - nie trawię tłuszczu dlatego jadam tylko ryby i kurczaki , dwa lata temu ilość złowionych w tym miejscu ryb wystarczała na moje potrzeby (głównie duże leszcze czasami węgorz) rok temu trochę gorzej ,ale mogło być, w tym roku jeden ( 1 !!!!) dwu i pół kilogramowy leszcz parę żylet, zmuszony jestem do kupowania ryb. Zauważyłem polują…cego kormorana ,czy w tym może tkwić przyczyna ? Myślę, że nie , że jest to ogólna kicha zwią…zana z pogodą….
Pozdrawiam.
 
G

Guest

Guest
Jeżdżę na Drawsko od 7 lat na kilka dni w okresie lata. Oj,oj można się nałowić potężnych płoci a i leszcze też się trafiają… rekordowe. Znam jeszcze kilka innych ciekawych jezior na tym pojezierzu też wartych odwiedzenia!
 
G

Guest

Guest
Czy ktoś złowił karpia lub sandacza w Drawsku ????? Od lat tam jeżdżę (przeszło 20) i cią…gle ktoś mówi o karpiach i sandaczach w Drawsku, że jednak gdzieniegdzie są…. Mi się nigdy nie udało, nikomu ze znajomych też. Ale może są… tacy, co złowili ? Jeśli tak - powiedzcie, w którym miejscu!
 
G

Guest

Guest
Mi udało się kilka razy złowić karpia w Zerdnie (jezioro połą…czone z Drawskim krótkim ciekiem - ok. 100m .). A miejsce ?? Właśnie tam gdzie ten ciek (począ…tek Drawy) spływa do Drawska. Niedaleko ruin zamku przy takim zwalonym drzewie. Największą… sztukę (3,5 kg) złowiłem z łódki na zestaw gruntowy (koszyczek zanętowy, zanęta na leszcza). Przynętą… była "kanapka" - białe robaki i kukurydza. I jeszcze jedno - na obu jeziorach (Drawsko i Zerdno) ryby biorą… najlepiej pod wieczór. Nie mam pojęcia czemu, ale zawsze od ok. 19 zaczynało się prawdziwe łowienie. Mimo wszystko w Zerdnie radzę nastawić się na leszcza którego jest bardzo dużo i spore sztuki (2 kg. to standard) . Leszcza najlepiej łowić na zestaw gruntowy. Sporo jest różnej drobnicy, która jest świetną… przynętą… na węgorza (też całkiem sporo, ale coraz mniej bo jest dużo kłusowników). Poza tym w Zerdnie trafia się ładny lin i okoń. Natomiast przez wspomniany przesmyk łą…czą…cy oba jeziora przepływają… o świcie prawdziwe chmary różnej drobnicy oraz czasami gonią…ce szczupaki. Warto wtedy rozłożyć spining, albo zarzucić na żywca, ponieważ w obu jeziorach szczupaka jest raczej mało. Ponadto słyszałem od miejscowych, ze w obu jeziorach trafia się sandacz, ale ani razu nie udało mi się złapać tej rybki. (chociaż próbuje co roku od około 10 lat). Toż się rozpisałem mam nadzieje ze komuś to się przyda.
 
G

Guest

Guest
SUPER JEZIORKO NA SZCZUPAKA I DUŻE PŁOCIE !!! Złowiłem tam swojego pierwszego szczupaka który ważył 1,8kg a tego lata złowiłem przez 2 dni 2 wiadra 10 litrowe a jedna płoć to miała nawet chyba 0,8 kg. Wszystkie łowiliśmy na zwykłą… kukurydzę z biedronki a szczupaka na błystkę wahadłową… 3 lub 4!!!
 
G

Guest

Guest
Ja też łowiłem od strony Czaplinka i złowiłem leszcza 1.7kg i płoć 1.2kg wszystko na kukurydzę ( z niebieskiego pomostu.)
 
G

Guest

Guest
Koledzy po kiju POMOCY !:) chciałem wybrać się na wakacje na Drawsko czy warto zobowią…zany bym był za każdą… informacje o miejscach połowu ryb i informacjach na temat łowiska.
 
G

Guest

Guest
Niech Cię ręka boska broni! Nie uwierzysz, ale to potężne jezioro jest kompletnie bezrybne! A drobnica Cię chyba nie interesuje.
 
Do góry