Kołowrotek DAM Quick Royal MDS 5500

c13

New member
Witam serdecznie.

Do sprzedania posiadam WSPANIAŁY kołowrotek znanej i cenionej na całym świecie niemieckiej firmy D.A.M.

Kołowrotek jest szczególny, z limitowanej edycji, POZŁACANY i wykonany z najwyższą… precyzją… i starannością…. To właśnie w tej serii kołowrotków zastosowano wiele wykorzystywanych do dnia dzisiejszego rozwią…zań.

Kołowrotek jest naprawdę szczególny i unikalny. To właśnie w tym kołowrotku po raz pierwszy zastosowano technologię MAGNETIC DRAG SYSTEM, czyli technologię hamulca nie mechanicznego, a magnetycznego. Specjaliści chwalą… sobie DŁUGOWIECZNOŚĆ całego systemu. Kołowrotek zaliczony został do tych NA CAŁE ŻYCIE!!! Praca hamulca jest bardzo równomierna. Kołowrotek posiada ponadczasowy wyglą…d.

Należy nadmienić, iż produkcja tych kołowrotków zakończyła się najdalej w 1995 r. W serii Quick Royal MDS wypuszczono 4 rodzaje tych kołowrotków. Ten sprzedawany jest największym z serii.

Przy zastosowaniu różnych rodzajów żyłek pozwala na nawinięcie odpowiednio (grubość żyłki w mm / długość w m): 0,30/320 ; 0,40/180 ; 0,50/120.

Kołowrotek kosztował przynajmniej 650 marek RFN, co oznaczało równowartość ponad 30 krajowych pensji w tym czasie!!!

KOŁOWROTEK JAKO JEDYNY Z WTEDY WYPUSZCZANYCH POSIADA WIECZYSTĄ GWARANCJĘ!!!

Kołowrotek sprzedaję w pięknym mahoniowym otwieranym pudełku.

Kołowrotek posiada złocone elementy: szpula, przełą…cznik wstecznego biegu, tuleja korby oraz wszystkie widoczne śruby. Sama szpula produkowana była (podobno) w dwóch wersjach, tj. z połyskiem oraz delikatnie zmatowiona. Sprzedawana wersja jest delikatnie zmatowiona.

Kołowrotek był również pionierski, gdyż jako jeden z niewielu pozwalał na dalekie rzuty. Rzuty nawet lekką… przynętą… są… przyjemnością…. Ze względu na szybki posów szpuli trzbienia (wykonanej podobno z tytanu). Nawet po "rwaniu" żyłki lub plecionki nie następuje zakleszczenie się są…siednich zwojów i nie dochodzi do żadnych spłaszczeń i uszkodzeń linki.

NOWOŚCIĄ było również zastosowanie odlanego rotora z mieszaniny grafitu, metalu oraz (plastiku?). Jego atutem jest bardzo niska waga! Dlatego też kręci się i zatrzymuje tak lekko, jak obecne kołowrotki z górnych półek. DO NOWOŚCI ZALICZA SIĘ RÓWNIEŻ stosunkowo dużą… rolkę wodzika, łożyskowaną… na teflonowej tulejce. ROZWIĄZANIE BARDZO TRWAŁE.

Nie ma ruchomego elementu, który nie jest łożyskowany!!!

KOŁOWROTEK BYŁ PIERWSZYM BEZ TZW. TERKOTKI !!!

Kołowrotek posiada ponadto na bokach WYTŁOCZENIA przypominają…ce skórę. JEST NIEZWYKLE LUKSUSOWO WYKONANY!!!

Chociaż można się w końcu zastanawiać, czy kołowrotek nie jest bardziej drogą… "biżuterią…"... nic bardziej mylnego. Kołowrotek wytrzymuje najcięższe warunki pracy i DZIAŁA DŁUGO oraz NIEZAWODNIE!!!

Jak zwykle krzywdę może mu tylko zrobić niedoświadczony mechanik czy serwisant.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany proszę o kontakt z propozycją… cenową… na adres: plar10@wp.pl lub drogą… telefoniczną…: 660-756-246.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
 

Attachments

Do góry