Przypon strzałowy

G

Guest

Guest
Chciałbym połowić z plaży, ale nie bardzo wiem jak zrobić przypon strzałowy, który według wszelkich opinii jest niezbędny. Czy ktoś posiada jakieś info?
 
G

Guest

Guest
Przywią…ż do żyłki głównej węzłem zderzakowym gruba żyłkę która ma służyć za przypon i wytrzyma zamach ciężarkiem. Długość przyponu strzałowego powinna równać się dwukrotnej długości wędziska lub troszeczkę więcej od ciężarka do palca przytrzymują…cego żyłkę przy zarzucie plus kilka zwojów na szpuli kołowrotka. Chodzi o to by przy zarzucie żyłka główna nie była poddana obcią…żeniom. Użycie mniejszego ciężarka nie pozwoli nam dalej zarzucić użycie żyłki głównej tak mocnej ze wytrzyma zarzut większym ciężarkiem także ograniczy odległość rzutu.
 
G

Guest

Guest
A więc na końcu przyponu strzałowego ma się znaleźć zestaw, czy może zamocować krętlik i dopiero zestaw?
 
G

Guest

Guest
Zestaw to inna sprawa najprostszy: Z przyponu strzałowego odcinam odcinek 90 cm. Łą…cze to ponownie potrójnym krętlikiem do którego mocuje przypon 60 cm z żyłki 0,25 ciężarek znajduje się na końcu zestawu. Jeżeli zbudujesz pater-noster na cieńszej żyłce to zastosowanie przyponu traci sens. Jeżeli zastaw ma być z ciężarkiem klasycznym to oczywiście łą…czymy zestaw krętlikiem. Do ciężarka 100-120 gram gram wystarczy przypon strzałowy grubości 0,40-0,45. Na kołowrotku żyłka nieco grubsza niż przypon.
 
G

Guest

Guest
A jakie przynęty najlepiej stosować do surfu. Ponieważ jestem na etapie przygotowania do pierwszego wyjazdu na morskie plażĂŞ i dopiero będę sprawdzać w praktyce wszystkie informacje jakie udało mi się zdobyć przede wszystkim w internecie. Gdyby posiadał Pan jeszcze jakieś ciekawe info lub wskazówki dla począ…tkują…cego to byłbym bardzo wdzięczny za nie.
 
G

Guest

Guest
Filet ze śledzia, belony a najlepszy tubis i garnela, od biedy czerwone robaki.
 
G

Guest

Guest
Od lat łowie bez przyponu strzałowego, żyłka 0,35, ciężarek 100 gram, umożliwia to zarzucanie odpowiednim wędziskiem na ponad 100 metrów. Króciutkie przypony bez ozdóbek bo zmniejszają… zasięg. Przy silnym wietrze zasięg spada. Używam trzyczęściowego wędziska karpiowego o długości i 3.90 i c.w. do 115 gram. ŁowiĂŞ cały rok.
 
G

Guest

Guest
nie.. jest niezbędny ja stosuje plecionkę 0,25, polecam Ci stosowanie plecionki 0,20-0,25 lub kupić gotowy przypon strzałowy, bo wią…zanie zawsze osłabia zasięg rzutu tak jak każdy koralik,krętlik czy dodatkowy hak.
 
Do góry