Rozmieszczanie obcią…żenia na żyłce głównej

G

Guest

Guest
Możecie mi wyjaśnić jaki cel ma rozmieszczanie obcią…żenia na żyłce głównej ?
 
G

Guest

Guest
Re: Spławikowe

W zależności od rozmieszczenie obcią…żenia zestaw będzie opadał wolniej lub szybciej ...
 
G

Guest

Guest
Re: Spławikowe

T tylko jeden z aspektów , są… także inne przesłanki do różnego rozkładu obcią…żenia . Generalnie należało by najpierw podzielić zastosowaną… metodą… połowu , a więc gdy wymaga się dalekiego zarzucenia zestawu w pierwszej kolejności dobieramy wielkość obcią…żenia do parametrów posiadanego sprzętu ( ciężar wyrzutowy i grubość żyłki głównej ) , później wymagamy takiego doboru rozkładu obcią…żenia, aby zestaw ten przy zarzucaniu się nie plą…tał ( na nic bowiem wszystkie inne cechu jak przynęta będzie na spławiku ! ) , dopiero dalej zajmujemy się sposobem pobierania pożywienia przez poławiany gatunek ryb i dobieramy tak obcią…żenie, aby zestaw jak najlepiej sygnalizował brania , ten dobór korygujemy stosownie do głębokości i warunków wodnych oraz optymalizujemy jeżeli wymagamy dużej wydajności i szybkości połowu ( szybkie sprowadzenie przynęty do strefy żerowania ryb ). Oczywiście przy połowach wędkami bez kołowrotkowymi odpada nam problem plą…tania ( zapewniam że jest poważny ! ) i zajmujemy się pozostałymi cechami użytkowymi zestawu. Tak naprawdę nie istnieją… "rozkłady uniwersalne " w zasadzie każdy jest konstruowany indywidualnie w zależności od wymaganych cech zestawu , gatunku poławianych ryb i warunków wodnych. Szerokie pole do popisu i możliwości eksperymentowania.. powodzenia w zabawie !! :))))
 
G

Guest

Guest
Re: Spławikowe

Po prostu prawidłowe rozmieszczenie pozwala nam na to że żyłka nie plą…cze się nam z przeponem, prawidłowe rozmieszczenie zależy też od metody jaką… chcemy złapać i rodzaju wody
np:
gdy łapiemy odległościówkę ciężarki powinny być rozłożone równomiernie co jakieś 10 cm zależy to też od wiatru i głębokości akwenu. Podczas łapania tyczką… w rzece np Wiśle ciężarki powinny być ułożone, albo w kupie jeśli chcemy łapać np leszcza albo jeden przy przeponie następne nieco wyżej równomiernie rozłożone a oliwka jeśli ją… mamy 20 cm od ostatniegociężarka.
 
Do góry