Suteczna technika prowadzenia przynęt okoniowych

G

Guest

Guest
W tym wą…tku proszę doświadczonych spinningistów o sprawdzone wskazówki dotyczą…ce prowadzenia przynęt. Każdy potrafi złowić okonia, cią…gną…c twistera monotonnie, ale żeby złowić te najbardziej wybredne garbusy trzeba być znacznie sprytniejszym od nich. Kiedyś na ramach Wędkarza Polskiego czytałem artykuł o prowadzeniu przynęty 15-centymetrowymi skokami. Sam próbowałem, ale nie potrafiłem wyczuć brań.

Proszę zatem o pomoc:
1. Jak prowadzić przynęty (szczególnie miękkie- twistery, kopyta.), aby złowić duże okonie?
2. Jak najlepiej rejestrować brania podczas techniki skokowej?

pozdrawiam
 
G

Guest

Guest
Powiem tyle, że musisz mieć cały czas kontakt z przynętą… żyłka przy skokach musi być cały czas naprężona. Na tym polega trudność :D pozdrawiam Maciej
 
G

Guest

Guest
Czy jestem, doświadczony to nie wiem ..nie mi to oceniać, ale postaram podzielić się swoimi spostrzeżeniami okonie podczas prowadzenia przynęty skokami często atakują… z opadu..Jeśli żyłka nie jest stale napięta to szczytówka nic nie pokaże (musi być bardzo czuła)..lubią… też zaatakować raptownie poderwaną… przynętę która przez chwile spoczywał bez ruchu na dnie...
połamania kija na TAAAKICH okoniach..
 
G

Guest

Guest
Odpowiedź już uzyskałem od poprzednich kolegów mają… rację lecz dodałbym do tych wypowiedzi to iż jeżeli ustawiasz się tylko i wyłą…cznie na okonia wystarczy ci żyłka 0,20mm max polecam SNECK a w razie czego i szczupaka też na nią… wycią…gniesz!!! Pozdrawiam
 
G

Guest

Guest
Przede wszystkim jeśli chcesz łowić tylko okonie zaopatrz się w jakiś niedrogi kijek spiningowy w klasie micro max do 270cm(no chyba że lubisz 300 ale to już jest na prawdę ciężki kij im lżejszy tym lepiej się wczujesz w technikę opadu) długości i ciężarze wyrzutowym od 0,2 gram do 5 gram to nie pomyłka 0,2gram, jeśli łowisz w zbiorniku o małej przejrzystości zainwestuj w plecionkę lepiej wtedy będziesz czuł przynętę i brania nawet te pod skubnięcia tych cztero centymetrowych okoni. W momencie kiedy już znajdziesz swojego killera przestań stosować agrafki z krętlikami zwiększy to twoje wyniki.
 

TymekSazan

New member
Ja próbuję przeróżnych sposobów prowadzenia:) Co działa jednego dnia, nie musi następnego. :) Trzeba łowić aktywnie i wtedy są… wyniki.
 

Rafal Imosa

New member
witam, z doświadczenia wiem ze okonie maja dosyc agresywne brania, z opadu łowie zazwyczaj sandacze i to jest dobiero wyzwanie, jezeli jednak interesuja Cie okonie to poprostu musisz sie uzbroic w cierpliwosc bo okonie nie sa wybredne ,musisz znalezc "tą…'' miejscowke gdzie właśnie żerują… a napewno okaz Ci sie trafi, połamania;)
 

nezik

New member
Super, wielkie dzięki za te rady :) Takie rady od osób bardziej doświadczonych w temacie zawsze są warte uwagi :) A swoją drogą, to przynęty gdzie polecacie kupować? Macie jakieś sprawdzone sklepy w tym zakresie? Ja zastanawiam się nad https://nizel.pl/przynety/ bo faktycznie ten wybór mają super, a ceny nie są jakoś mocno wygórowane.
 
Do góry