Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie?

G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wędkarstwo powinno być przyjemnością… i nikomu nie powinno szkodzić a zwłaszcza ryba. Ja złowiłem szczupaka na 70 cm i go wypuściłem. Chociaż nie miał okresu ochronnego.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wędkarz wypuszcza kłusol się śmieje i bierze, wędkarz zarybia i karmi głodny naród, a gdy sam ma apetyt na rybkę to do sklepu, a tam być może zapłaci za nią… kłusolowi,NO KILO
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

I wypuszczać i zjadać. Trzeba się rybom przyglą…dać. Te które bardzo się "trzepią…" i przewracają… oczami i nie są… gotowe na patelnie, nie zgadzają… się to je wypuszczamy a te pozostałe "gotowe" zjadamy.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Gdyby ryby były większe (oprócz rekinów) od ludzi to by nas same zjadły przy pierwszej lepszej okazji.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Zdecydowaną… większość ryb wypuszczam. Przyznam, że czasami mam ochotę na okonia lub sandacza i wezmę do zjedzenia. Nigdy nie są… to duże ilości, tak żeby starczyło na kolację. Nigdy nie zabrałem!!! I nie zabiorę !!! Ryby o ponad przeciętnych rozmiarach !!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Z tego co zrozumiałem - to w/g Ciebie każda ryba "ponadprzeciętnych rozmiarów" powinna mieć ze sobą… tabliczkę ze zgoda na eutanazje. Eutanazja to jest dobrowolne poddanie się uśmierceniu. Objaśnienie pisze dlatego bo widzę z czym jesteś na bakier. W młodości za często chodziłeś na ryby zamiast do szkoły!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jasne ze wypuszczać i karać surowymi karami wszystkich tych co kłusują… na siatki lub innego rodzaju rzeczy!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Według mnie nie, ale ja wszystkie wypuszczam.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Znany jestem wśród rodziny, kolegów i znajomych jako skuteczny wĂŞdkarz. Fakt, że łowię duże sztuki, staram się brać tyle,na ile regulamin pozwala. Żona-artystka kulinarna umie zrobić z rybek cuda. Często nad jeziorem robimy grilla i zaproszeni goście mięsa wieprzowego czy wołowego nie chcą… ruszyć. Szczupak czy sandacz dobrze zrobiony to kulinarna poezja. Jak mam postępować jako wędkarz ??? Przez 45 lat wędkowania nie wróciłem z połowu bez rybki. Może mam przestać zabierać do domu złowioną… zdobycz i rybkę z tego samego jeziora kupywać w sklepie? Na wędkowanie miesięcznie wydaję połowę emerytury!!! Żona-choć wie, jak bardzo lubię łowić, nie tylko mnie nie zniechęca do rybek, ale wręcz namawia do łowienia, bo sama lubi rybkę i to pomaga nam jako tako wią…zać koniec z końcem. Jak bym miał emeryturę z 1500 zł, to może i rybki bym wypuszczał. Ale tylko duży wiatr lub burza może mnie powstrzymać od wybrania się nad wodĂŞ!!! No-może jeszcze choroba!!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jeszcze jestem powszechnie znany ze skromności wśród rodziny i znajomych...a ryba to takie wstydliwe słowo, że zamiast niego trzeba powiedzieć rybka. Co sugeruje też gabaryty tej rybki.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Dla mnie wszystko jest OK ,tak długo jak nie zabiera się ryb objętych okresem ochronnym i poniżej wymiaru dla określonych gatunków lubię świeżo złowioną… rybkę szamać i nic mnie nie przekona , ze może lepiej poszedłbym sobie kupić jakiś filet czy złowić coś na łowisku komercyjnym. Nie ma to jak świeżo złowiona rybka:p(mniam;) w końcu jedzenie tez daje mi satysfakcje dlaczego miałbym sobie żałować:)
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Oczywiście że morderstwo rybie trzeba zwracać życie one też chcą… żyć pokazują… na to poprzez swoja walkę i siłę jaka w sobie mają… niestety prawie zawsze jest tak, że przegrywają… a mięsiarze zabijają… tylko po to żeby się najeść w domu dlatego gdy widzę mięsiarza to mówię mu ze jest debilem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich wzracają…cych rybie życie ZŁAP I WYPUŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!! PRECZ Z MIĘSIARZAMI
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Znalazłem w internecie nowe pomysły "nawiedzonych poławiaczy" szczupaków. Chcą… wprowadzenia nowych wymiarów ochronnych szczupaka (do 50cm i od 75 cm). Jak wędkuję 45 lat większych głupot nie słyszałem. OK. Niech wprowadzą… na niektórych jeziorach, ale ten wymiar ma obowią…zywać wszystkich!!! I wędkarzy i rybaków zawodowych!!! Choć ten przepis łatwo ominą…ć -jako połowy "kontrolne" dla kolesiów. Z tego co zauważyłem, Ci "nawiedzeni" to są… ludzie żyją…cy z wędkarstwa na NASZ koszt- redakcji GAZET WĘDKARSKICH i firm sponsorują…cych ten rodzaj sportu, producentów sprzętu wędkarskiego ,zanęt,ubiorów... Na pewno znajdą… się i tacy co przyklasną… tym głupim pomysłom, bo łowić nie potrafią… lub nie umieją…. Innego tłumaczenia nie widzę! To co cią…gnie większość nad wodę z kijem to złapanie OKAZA. Może to dziś będzie ten dzień ??? Może ten rzut ??? Redaktorki i pseudo działacze mają… przy sobie aparaty, kamery, to sobie zarejestrują… wycią…gnięte sztuki i z tego żyją…, za to im płacą…. Zresztą… takie kilkudniowe wyprawy to nic tylko wypuszczać. Co mają… zrobić chłopki na jeziorach Mazurskich czy Pomorskich ??? Czy ktokolwiek wypuści metrową… sztukę, jak może to być ta pierwsza i jedyna w życiu, a jeszcze gromadka dzieci czeka na tą… rybkę !!! Niektórzy z nich (Ci prawdziwi wędkarze ,z " Warszawy") to zawodnicy robią…cy pogrom na zawodach wędkarskich,niszczą…cy rybkę dla wyższych SPORTOWYCH celów.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Całkowicie się zgadzam. Łowię tylko w czasie urlopu, ale od 35 lat. Preferuję spławik i spokój. Czasami coś złowię i wtedy ryba taka smakuje mi najbardziej. Płacę na prawdę duże składki. Opłata członkowska i wody nizinne a do tego 140 zł za jedno jezioro bo na nim mam łódkę. Najgorsze jest to, że kilka lat temu rybacy z PZW odłowili niewodem całe stado leszczy i od tej pory nigdy nie widziałem ani nie złowiłem leszcza w tym jeziorze. Innym razem zapytałem, dlaczego zabierają… takie małe okonie. Odpowiedzieli, że będą… na zupę.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Przepraszam, ale nie przeczytałem wszystkiego co kolega napisał, bo za dużo żółci i sporo frustracji...natomiast jeśli na spokojnie się zastanowisz to przyznasz rację, że jest to metoda na ocalenie ichtiostanu. Szczupak poniżej 50cm to podrostek, powyżej 75 to dorosły osobnik, który daje materiał genetyczny w ilości znacznie przewyższają…cej ilości charakterystyczne pomiędzy 50 a 75. Osobiście spotkałem się na łowisku z wymiarem ochronnym powyżej 85cm. I dla mnie bomba. Jeśli dla kolegi 1m to szczupak a nie okaz, to pewnie za wiele ich nie złowił.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nie łowie dużo, bo nie mam czasu, ale jak już złapie to zazwyczaj biorę, nie cierpię małych rybek bo i tak nie ma z nich żadnego mięsa, w życiu złapałem 5 szczupaków w granicach 0,05-1 kg, ale tylko jednego wzią…łem ponieważ po wypuszczeniu był zbyt zmęczony i nie miał szans przeżycia, pewnie to wina mojego małego doświadczenia. W ogóle bardzo szanuję ryby drapieżne bo są… dużo rzadsze niż pospolite karasie czy płocie, chociaż trzeba przyznać, że wspaniałe okazy płoci i karasi trafiają… się rzadko, pewnie przez takich ludzi jak ja, ale nich mi ktoś wytłumaczy dlaczego mam iść do sklepu i kupić rybę z tego samego jeziora tylko złapaną… w sieć przez rybaków? Nie oszukujmy się większość polskich jezior gospodarowna jest nie pod turystykę wędkarską… ( chociaż jest takich coraz więcej ) ale pod hodowlę ryb, która polega na odłowieniu, ale nie zarybianiu, ponieważ ludzie myślą…, że i tak ryby się rozmnożą… same i im żadna pomoc nie jest potrzebna. A jaki to jest ubytek 10 ryb które sobie wezmę, żeby zjeść 4-5 razy do roku nawet niech miałbym brać 3-4 w tygodniu, na jezioro o długości 7 km i 1 km szerokości? Przecież dorosły kormoran potrzebuje 10 kilo ryby na dzień, ja tyle przez cały rok nie złowię, a siecią… rybacy wycią…gają… w dziesią…tkach a może i setkach kilo ryb.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Osobiście dla mnie nie chociaż oburza mnie gdy ktoś łapie sam nie je tylko daje są…siadce w celu pochwalenia się jaki to on wielki wędkarz wtedy jest to morderstwo jak i kłusowanie uważam za morderstwo sam jem ryby zawsze jadłem i zawsze łapie tylko tyle ile zjem resztę wypuszczam i dobrze mi z tym moralnie jestem oky pozdrawiam
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Zawsze wypuszczam i tego samego uczę mojego syna.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

kilo filetów z morskiej ryby 10zł. a nasze złowione trzeba wypatroszyć umyć w filetować
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja zabieram duże leszcze. Po uwędzeniu są… doskonałe. Płotki też zabieram, bo świeżo usmażone też są… doskonałe, a te kupowane w sklepie rybnym odławiane niewodem przez brygady PZW rozpada się w rękach podczas skrobania.
 
Do góry