Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie?

G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

no dobra... uważasz ze silniejsi zjadają… słabszych.. to więc proponuje poczytanie "Uwag o niewolnictwie" Abrahama Lincolna :p, mą…drze facet tam napisał, ja do tego nawią…że (proponuje przeczytanie;) , mówisz silniejszy w takim razie każdy napotkany przez ciebie człowiek jeśli okaże się silniejszy zje cię... czy tak to rozumiesz ?

może odbiegłem od tematu ale musiałem to napisać :p
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wypuszczam 90% ryb złowionych , nigdy nie zabijam ryb dużych tzn takich które są… doskonałymi egzemplarzami do rozrodu..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ryby powinno się wypuszczać, ale co z tego jak większość wędkarzy tego nie robi!!!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wszystkie złowione ryby powinno się wypuszczać chyba, że upadną… na ziemie z rą…k i uderzą… przypadkowo 8 razy o kamień..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Oczywiście, że wypuszczać! Ile ryb zostało w naszych wodach wyjaśniać chyba nie trzeba, a według prognoz Instytutu Rybactwa śródlą…dowego w Olsztynie będzie tylko gorzej. Poza tym rozumowanie pseudo wędkarzy jest równie tępe jak ich mózgi (uważają…, że biorą…c do domu jedną… niewymiarową… rybę, będą… rybę w trakcie tarła nic wielkiego się nie stanie) -najgorsze, że tak rozumują… wszyscy zacofani wĂŞdkarzy.
W DZISIEJSZYCH CZASACH KAŻDY PRAWDZIWY WĘDKARZ KIEDY MA OCHOTĘ ZJEŚĆ RYBĘ TO SOBIE JĄ KUPUJĘ, BO DZISIAJ WĘDKARSTWO TO NIE "ŁAPANIE RYB PO TO, ŻEBY JEŚĆ" TYLKO HOBBY,RELAKS I PASJA!

PS. Poza tym każdy wędkarz wie jak to jest kiedy BABIE przyniesie się rybę do domu!-zamiast oczekiwanej wdzieczności i podziwu kończy siĂŞ zazwyczaj tak:
- A CO JA MAM TYM ZROBIĆ,
- JA NIE MAM OCHOTY NA RYBĘ,
- A CZEMU NIE WYPATROSZONA I OSKROBANA,
Po prostu krew zalewa!
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych wędkarzy.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Poza tym jestem za wprowadzeniem górnych limitów wymiarowych.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nasi dziadkowie wyłowili bezsensownie tony ryb. Teraz ledwo można złowić wymiarową… rybę. A co dla naszych dzieci...Wypoczynek i hobby nad smródką….
P.S.
Czy papier od śniadania i pudełko po robakach jest takie ciężkie.. śmierdziele!!!!!!!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Myślę, że należy zadać pytanie ile możemy zjeść, ile nam potrzeba a reszta niech wróci do wody, bo w większości przypadków jest tok, że złowione ryby trafiają… do ciotek, babci, są…siadów, kolegów z pracy itd. Ja osobiście bardzo rzadko "zjadam" złowione ryby.
Od czasu do czasu mam ochotę na łowią…c rybę to ją… biorę a nie przesypuję siatki do wiaderka żeby się później zastanawiać, co z nimi zrobić.
Pozdrawiam i życzę udanego sezonu.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

To jest idea wędkarska. Łowimy ryby dla przyjemności i jemy je także. Co to za przyjemność złowić dużego smacznego leszcza i nie spróbować go.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wypuszczam absolutnie wszystko - w zeszłym sezonie szczupaki 70cm i mnóstwo okoni 26-37cm. I tak powinni robić wszyscy!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nasze bogactwo to nasza natura , kiedy idziesz na łowisko nastaw się na relaks .To jest najpiękniejsze co można wycią…gną…ć z wody ...
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Od wieków człowiek zjadał to co upolował. Jednakże zawsze tylko tyle ile mu było potrzeba i tylko z głodu. Teraz człowiek z wędkarstwa uczynił rodzaj sportu, lecz nadal ryby są… po to by je zjadać. Ale wszystko z umiarem! Nie zabierajmy ryb więcej niż nam potrzeba (czyt. ile możemy zjeść) i starajmy się nie konsumować osobników najcenniejszych, potencjalnych reproduktorów bez względu na to czy jest okres ochronny czy nie. Ja osobiście stosuję limit progresywny: każda zabrana przeze mnie ryba musi być o 10 cm dłuższa od poprzednio złowionej, inaczej wraca do wody. No i oczywiście rekordowe okazy zawsze wracają… do wody!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jak widzę wędkarza wkładają…cego złowionej rybie palce w skrzela,całuje ją…,robi zdjęcie,a później ledwo żywą… wypuszcza żeby mogła spokojnie na dnie zdechną…ć to bym takiemu wędkarzowi urwał łeb i nasikał do szyi.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Samo wypuszczanie ryb nic nam nie da do póki społeczeństwo dalej będzie tak ubogie jak teraz. Mój znajomi wędkarze w większości wypuszczają… ryby, ale wystarczy tylko spojrzeć na ludzi w podeszłym wieku którzy oblegają… łowiska co dziennie i biorą… do siaty wszystko co uda im się złapać ..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Popieram akcję wypuszczania złowionych ryb, jednakże muszę przyznać, że nie spotkałem jeszcze nad wodą… takich osób.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Gdyby wszyscy zabierali i zjadali złowione ryby to za parę lat nic by nie było w naszych wodach ..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

SPYTAJ SIĘ GŁODNEGO BEZROBOTNEGO.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

U nas okręg Kielce kolo Chmielnik to jest tyle kłusoli, że .... Biorą… po 50 karpi dziennie. Na stawie koła i na tzw. Andrzejówce Np. taki Łukasz Piwoński i Funia. Ja łapię średnio 20, ale biorę tylko 10. Dla rodziny cioci babci. U mnie na obiad codziennie karp. :D Tamci to przesada biorą… po 30, a w lato nawet po 50. Potem sprzedają… hodowcom.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Morderstwo to za wielkie słowo. Ale ryby trzeba wypuszczać bo w niedalekiej przyszłości w wodzie nie zostanie nic prócz kamieni. Wędkarstwo to sport a nie sposób na utrzymanie rodziny. Mięsiarze do piachu !!!!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jakoś ucichła dyskusja na temat: "zjadać czy wypuszczać". A szkoda, bo temat jest do tej pory gorą…cy a opinie na ten temat prawie wyłą…cznie skrajne. Jeżeli czytam w fachowym miesięczniku wędkarskim, że "mięsiarstwo..", że prawdziwy wędkarz to taki, który wypuszcza złowione ryby, to zadaję sobie pytanie: dlaczego u licha ktoś mi mówi co to jest dobre a co złe, przy okazji jeszcze obraża nazywają…c mnie mięsiarzem. Może by tak szanowni koledzy "nie mięsiarze" zaczęli na łamach swych pism (i nie tylko) propagować bardziej skutecznie właściwe formy zarybiania naszych wód, dociekać dziennikarskimi sposobami w jaki sposób zarybia się część naszych wód ? Może udało by się rozwikłać zagadki "znikania" ryb z akwenów w godzinę po sporzą…dzeniu protokołów zarybień ? Ja przestrzegam regulaminu i wara od mojego wędkarstwa. O tym, ile ryb zabieram (oczywiście zgodnie z regulaminem) decyduję ja i tylko ja. Zapewniam, że dobrze znam uczucie wypuszczania ryb po ich złowieniu. Ale to jest moje uczucie, moja wartość i żadnemu modnisiowi z kolorowego pisemka nic do tego. I W OGÓLE NIKOMU!!!
 
Do góry