Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie?

G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jestem wędkarzem nie cały rok!!! Nie złowiłem jeszcze okazu pięknej ryby. Spininguje. W mojej rodzinnie niema żadnego wędkarza więc do wszystkiego dochodzę sam. Kiedyś wybrałem się z rodziną… bliższą… i dalszą… na łowy. Zacią…łem małego szczupaczka 0,5 kg. Zdją…łem ją… z haka i wypuszczam na to cała rodzina krzyczy i wrzeszczy co ja robię głupi czy jaki? JA na to im odpowiadam jak by tak każdy brał ryby to w tym stawie ani nigdzie indziej nic by nie było. Wypuszczam ryby wszystkie jakie złowię a tym mięsiarzom co je zabierają… radze tak: Idź se koleś na staw hodowlany złów i tam weź a nie idziesz nad rzekę i zabierasz wszystko co złowisz. Mam dopiero 13 lat.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wszystkie do wody !! uczyć młodych !!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Pewnie, że jestem za wypuszczaniem, nawet sam wyszyłem sobie naszywkę "catch and release""(złap i wypuść). Czy nie jest miło złapać tą… samą… rybę po paru latach większa 2x :)?
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja jak złowię rybę to ją… zabieram, ale jej nie jem. Zazwyczaj daję ją… mojej starej babci albo mojej mamie.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Według badań szerokiej rzeszy naukowców wynika, że ryba nie odczuwa bólu! A tak pół serio, to może wprowadzić zakaz wędkowania w naszych wodach. !!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wędkarstwo obecnie jest rozrywkową… formą… dawniejszego sposobu zapewnienia sobie bytu, i to powodowało, że nie wypuszczano ryb. Teraz wiele się zmieniło ja należę do tych, którzy nie po to zdobywają… żeby potem wyrzucać.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wędkarstwo to life style, a nie polowanie. No Kill
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jak chcesz zjeść rybkę to chyba lepiej iść nad wodę z kijkiem i sobie świeżą… złapać niż czasem kupić w sklepie starą… zmrożoną….. ale łowienie dla przyjemności i wypuszczanie ryb z powrotem do wody też ma swoje zalety.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Rybki są… smaczne jakby nie było, ale to też są… żywe istoty!! Dlatego łówmy je, a nie jedzmy!!!no czasami można coś przeką…sić !!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Moim zdaniem, jeżeli ryba którą… złowiłeś nie jest potrzebna ci np do zrobienia kolacji, ani przetrwania kolejnego dzionka. Tym, którzy biorą… do domu wszystko co złowili i rozdają… później wszystkim dookoła proponuje raz chociaż spróbować darować rybie życie i zobaczyć jak wraca do swojego środowiska naturalnego. Pamiętajcie, że przyroda daje i odbiera. Jak kiedyś zabiłem 9 kilowego karpia i przywiozłem teściowej do domu - żeby pokazać jaki to ze mnie łowca i macho :) - przyroda się na mnie zemściła i nie złowiłem żadnego okazu przez następne pół roku. Pokora w wędkowaniu jest bardzo potrzebna bo to kształtuje nawet spokój naszego ducha.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Po prostu miałeś pecha - nie musisz szukać czarnego kota w ciemnym pokoju na dodatek kiedy tego kota tam nie ma. To jest fart lub niefart, a nie żadna mistyka <puknijsie>
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jeżeli ktoś bierze wszystko co wejdzie mu na haczyk to wtedy takiego wędkarza w naszym rejonie nazywamy mięsiarzem.
A co do pytania brać czy nie. Jeżeli mam ochotę na świeżą… rybkę to biorę tyle ile mi potrzeba, a resztę wypuszczam.
To pytanie to zadał prawdopodobnie ortodoksyjny jaroszo-wegetarianin co nawet wody nie pije bo tam też są… przecież żywe bakterie i picie takiej wody to byłoby morderstwo.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jeżeli na prawdę nie masz ochoty na rybkę którą… złowiłeś to weź i ją… wypuść stary a ona da życie następnym i następne następnym dadzą… nie bierzcie ludzie wszystkiego bez względu na wymiar i limit a wiem że większość z was jest taka zachłanna choćby nie wiem co to choćby tłumaczycie, że aby zdjęcie zrobić kup sobie stary nawet aparat jednorazówkę i będziesz mógł cały sezon nawet pstrykać a zdjęcia układać na stole w kuchni czy przy paprotce twojej starej są… do bani i w ogóle beznadziejne ja wypuszczam 99.5% tego co złowię bo nie jestem w stanie tego nawet przejeść i zawsze myślę o tym w ten sposób nawet mówię rybce wypuszczają…c ją… "idź zawołaj tatusia a najlepiej pradziadka" o pamiętajmy się i bą…dźmy racjonalni i choćby przez chwile myślmy głową… panowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PRZECIEŻ TO WSZYSTKO DLA NASZEGO PRZYSZŁEGO WĘDKARSKIEGO DOBRA!!!!!!!!!!!!!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Co do dziadka czy tatusia to najbardziej z ubiegłego sezonu utkwiło mi w pamięci jedno wydarzenie. W nocy złapałem węgorza (sznurka nieco ponad wymiar choć takie są… według mnie najsmaczniejsze) chwile pływał w wiaderku w końcu go wypuściłem puszczają…c wią…zankę:'przyprowadź tatusia'. Gdy słońce było już wysoko panował niemiłosierny upał wszystko było spakowane została tylko jedna wędka z koszykiem i 3 ziarnami kukurydzy na haku. Powiedziałem "jeszcze 15 minut" i właśnie wtedy nastą…piło dziwne podskakują…ce branie. Po zacięciu nie miałem pojęcia co mam na haku Gdy zobaczyłem rybę której jako ostatniej się spodziewałem krzykną…łem jak dzieciak który holuje pierwszą… rybę "WĘGORZ WĘGORZ!!!". Całkiem przyzwoity, kilogram i blisko 80cm. Może nagroda za wypuszczenie malucha?
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

nagroda! mój są…siad wypuszczał 40 cm szczupaki i kilka tygodni temu złowił szczupuna 80 cm :]]] miał lekko ponad 4 kg! czaisz! pierwszy raz na oczy widziałem taką… rybę złowioną…!!! wzięła na 15-20 cm płoć! to już coś!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

hehe :) a tak się z ciekawości spytam: nagroda żyje jeszcze czy nie za bardzo :p ?
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ciekawe czy nigdy nie jadłeś mięsa-czy to nie morderstwo????
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

,,Przypadkiem"-nie uważam, żeby wędkarstwo miało zmienić nazwę na-morderstwo. Nigdy nie jadłeś żadnego mięsa??- to też ,,morderstwo"??
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja małe ryby wypuszczam bo to jest morderstwo zabić niewymiarową… rybę, ale wymiarowe lubię zjeść czasem!!!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Większość ryb wypuszczam i namawiam do tego kolegów (choć z marnym skutkiem) którzy biorą… wszystko nie pojmuje po co komu np leszcze 25 centymetrowe. Dziś wypuścisz jutro znowu złowisz! Nie raz mi to się zdarzało co i tak nie przekonuje moich znajomych. Lecz gdy mam ochotę zjeść pysznego okonka czy inną… rybę to zabiorę do domu i usmażę na masełku bierzmy tyle ile zjemy nie ile wlezie (zamrożone ryby nie są… już tak smaczne) i pamiętajmy WYPUSZCZONA RYBA SIĘ ROZMNAŻA PRZEZ CO JEST TYCH RYB WIĘCEJ proste i logiczne a przecież o to nam chodzi.
 
Do góry