Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie?

G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja również wypuszczam praktycznie blisko 99% złowionych ryb, od dwóch lat zajmuję się łowieniem karpi, i przy prawidłowo skonstruowanych zestawach, z użyciem wytrzymałych zestawów, ryba szybko i sprawnie lą…duje w dużym podbieraku , jest delikatnie wypinana na specjalnej macie do odhaczania, rana po haczyku dezynfekowana, jeszcze dwa-trzy zdjęcia i do wody.
Zestawy są… na tyle wytrzymałe, że hol nawet na prawdę dużego karpia (takiego dwucyfrowego) trwa nie dłużej niż kilkanaście minut. Ryba w super kondycji wraca do wody, objedzona jak bą…k moją… kukurydzą…, kulkami. No cóż chcą…c łowić duże ryby trzeba je wypuszczać , to konieczność, np. karp mają…cy ok 16-20 kg to w większości przypadków "pełnoletnia ryba".
Wypuszczenie ryby pokaleczonej bo została za późno zacięta, po długim holu na cienkim zestawie ( bo chcemy pokazać jacy to jesteśmy "fachmani" , jest po prostu głupotą….
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Czy nazywanie spektaklu "życie i śmierć" sportem nie jest czasem nadużyciem.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wędkarstwo to nie sport !! Są… zawody i niektórzy mówią… sport, ale to nie wędkarze to jacyś durnie ..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Bardzo lubię ryby i jeszcze nigdy nie wypuściłem żadnej, oczywiście wymiarowej. Nie po to siedzę cały czy pół dnia na rybach żeby je później wypuszczać, a nigdy jakoś nie miałem rekordowych połowów.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Najpierw zajmijmy się ochroną… wód i środowiskiem oraz skuteczną… egzekucją… prawa wędkarskiego oraz rybackiego a wtedy zarówno dla nas mięsiarzy (którzy ledwo opłacają… kartę) starczy ryb jak i dla szlachty (która jeździ na rybę ze sprzętem wartym tyle co samochód). Niestety tak jest, że Ci którzy mają… chronić nasze wody sami są… największym zagrożeniem dla naszych wód a mi coraz niestety jest trudniej złapać rybkę na grilla.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jeśli chodzisz na ryby żeby się najeść do syta, to może weź się za prace to będziesz miał na kiełbasę.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jak złowię małą… rybę to wypuszczam, a jak sporą… to biorę :) Rzadko mi się trafia duża ryba :):):) więc przeważnie wypuszczam.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nie rozumiem czemu małą… rybę wypuszczasz a dużą… zabierasz ??
Ja robię tak : NA każdą… wyprawę na ryby jest zabierany aparat fotograficzny "nie drogi" w ten sposób mam pamią…tkę i dowód, że tą… rybę złowiłem. Rozumiem ze nie musisz ryby zabrać, ale dużo zabierasz bo chcesz mieć dowód. Pozdrawiam .
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Oczywiście, że zjadać. Po to je kupujemy (oczywiście pośrednio poprzez płacenie składek). Mmmmmm... Jak sobie przypomnę smak świeżo złowionego sandacza z grilla, to już w tej chwili jechałbym na ryby.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

jesteś mięsiarzem:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a nie wędkarzem
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Mieszkam w Kanadzie, tutaj , żeby ułatwić wypuszczanie ryb haczyki nie mają… zadziorów, po kupnie trzeba je obcęgami zgią…ć......to bardzo dobry pomysł.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jasne!! Już Ci wierzę.. w kraju o takich tradycjach myśliwskich i łowieckich, gdzie macie 7 mln sztuk broni myśliwskiej..walicie ślepakami ? a foczki tłuczecie bejsbolami owiniętymi w watę?..lepiej nie zabieraj głosu hipokryto, gdyby tak było to sprzedawaliby już gotowe haczyki..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja nie mam takiego problemu bo od trzech miesięcy nic nie złowiłem :)
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Już biorą… :)) Przed wschodem słońca i po jego zachodzie. W cią…gu dnia katastrofa :/
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ryba jest artykułem spożywczym. Dotyczy to wszystkich artykułów spożywczych. W fazie wstępnej jest wszystko żywe co się nadaje do zjedzenia. Nie widzę żadnego problemu. Wniosek z tego , że kolego nie musisz niczego jeść bo za każdym kęsem kolidujesz z prawem.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ten kto tak myśli [jw.] byłby dobry w dyskusji co było wcześniej kura czy jajko i takie osoby powinni bez skierowania przyjmować do psychiatryka.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

To nie jest morderstwo dla wszystkich hobby a niektórzy uwielbiają… rybkę na różne sposoby przy okazji pomagają…c rodzinie w ciężkiej sytuacji materialnej np.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wypuszczać ponieważ, niektóre ryby mają… różne choroby które mogą… nam zaszkodzić...
 
Do góry