Siemianówka

G

Guest

Guest
Przejedź kilkanaście kilometrów w dól,na teren parku to się przekonasz jaki wpływ ma twoja piękna "Siemianówka". Zamiast czystej wody zrobił się ściek.
 
G

Guest

Guest
Informacja dla wędkarzy !!! Zbiornik jest dokładnie przełowiony. Wszyscy znani mi wędkarze orzekli, że w tym roku ryby tam nie ma. Pozostały marne niedobitki. Gospodarstwo rybackie stawia sieci zawsze tam,gdzie wędkarze coś złowią…. Tak ostatnio jest z sumami.Cały teren wzdłuż mostu kolejowego przegrodzony jest siecią….
 
G

Guest

Guest
Witam!
Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Byłem nad Siemianówką… ponad 2 tygodnie (wróciłem 16-go.07)i zaraz znów tam jadę -tym razem na ryby (wcześniej służba w Mazurskiej Służbie Ratowniczej). Jest sporo szczupaka, okonia i trafiają… się sumki - takie małolaty do 12kg. Kiepsko wyglą…da temat z dużym leszczem który od kilku lat karłowacieje - reszta biało rybia lepiej niż ok. Ładne krasnopióry, karasie, trafiają… się karpie (ale też małolaty bo do 5-6kg).
Katastrofalne wręcz zdarzenia miały miejsce od 10-14.07 - poszła przyducha która skutecznie zlikwidowała rybostan w okolicy zapory(reszta zbiornika ocalała)trudno więc oczekiwać eksplozji brań gdy brakuje w wodzie tlenu. Generalnie najskuteczniej można połowić powyżej placówki WOPR na płyciznach za wyspą… do mostu kolejowego. Za mostem poradzą… sobie specjaliści od płytkiej wody (na prawdę warto). Można tam podłubać szczupaki i to takie konkretne.
 
G

Guest

Guest
Wpadaj wpadaj teraz to w ten weekend nic a nic nie brało .Miałeś po prostu farta. A jeszcze czy to ty łowiłeś czy słyszałeś? Nie powiem zdarzają… się niedobitki ale kol.Darku nie wiem czy byłeś na zalewie w latach poprzednich. Jak nie to nie masz porównania. Broń Boże nie chcę odwrócić wędkarzy od Siemianówki,jakoś wszędzie teraz słabiej z braniami.
 
G

Guest

Guest
Ja wycią…gną…łem we wrześniu kilka sztuk ładnych szczupaków, brania miałem jedno za drugim,trzeba umieć łowić,a nie piwko popijać...
 
G

Guest

Guest
Nie wiem ską…d masz takie wieści. Siemianówka jest doskonale zagospodarowana i stale zarybiana. Rybacy z PZW odławiają… niewielkie ilości ryb o podwyższonym wymiarze, po części dla pozyskania ikry, a po części są… to odłowy drobnego leszcza, krapia, handlowego szczupaka i węgorza. Doskonale ma się okoń, którego w tym roku nałowiłem się do bólu, nie biorą…c praktycznie sztuk poniżej 20 cm.To samo jest ze szczupakiem. Po prostu trzeba wiedzieć gdzie i na co łowić.
 
G

Guest

Guest
Nie wiem o czym piszą… ci wszyscy krytykanci. Może żaden z nich nie był jeszcze w życiu nad zalewem Siemianówka. Skoro nie ma tam ryb to w jakim celu przyjeżdżają… tam tłumy rybaków z całego regionu i nie tylko?
 
G

Guest

Guest
Hej, jestem z Wawy ale Podlasie darzę wielkim sentymentem, chciałabym dobrze poznać te regiony, chętnie jeżdżę rowerem, brakuje mi tylko przewodnika, więc jeśli jest ktoś chętny, kto dobrze zna te regiony i zechce je przede mną… odkryć, byłabym bardzo wdzięczna.
 
G

Guest

Guest
Mieszkam na Podlasiu, w tym roku planuję rowerowy wypad po wsiach z ciekawą… drewnianą… architekturą…. Warto przepłyną…ć się kajakiem po Narwi- pięknie, spokojnie i bezludnie. Spływałam od Narewki do wsi Kaniuki, można oczywiście dalej. Napisz czym się interesujesz, może wtedy podpowiem Ci więcej.
 
G

Guest

Guest
Chcę Ci jedynie polecić, do jazdy rowerowej trochę inne tereny-jak np. Puszczę Knyszyńską…-śliczna jest, lub tereny Białowieży, lub też dolinę Narwi, ale nie koniecznie Zalew Siemianówkę. Pozdrawiam
 
G

Guest

Guest
Niestety Siemiankówa jest to przykład jak można zniszczyć przyrodę, rzekę.
 
G

Guest

Guest
Dla turysty extra miejsce, a dla "moczykijów" już jest gorzej. Dodatkowa opłata na ten rok to wydatek 50zł, a za trolling dodatkowe 100zł. Wyniki połowów nie są… aż tak imponują…ce, poza szczupakiem, którego i tak jest niewiele tylko drobnica, jedynie czasem można trafić na stadko okonia.
Połamania kija
 
G

Guest

Guest
Święta racja. Wprawdzie bardziej jestem przyrodnikiem niż wędkarzem i wszelkie takie pomysły ze zbiornikami uważam za kretynizm. Cieszę się, że większość wędkarzy też. Mam nadzieję, że kiedyś wędkarze i przyrodnicy połą…czą… siły w przeciwstawianiu się podobnym pomysłom. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy, którzy rozumieją… wartość naturalnej rzeki.
 
G

Guest

Guest
Masz absolutną… rację mieszkam w Narwiańskim Parku Narodowym i widzę co się stało z naszą… rzeką… jaka była głęboka i czysta przed powstaniem tego "truciciela" to jest straszne jak wpływają… na poziom rzeki ludzie którzy opiekują… się Siemanówką… nie myślą…, że dalej też płynie rzeka jeszcze bardziej dziewicza i dużo ładniejsza niż ten cały zbiornik. Zniszczono nasza piękną… Narew poprzez czyjś głupi pomysł. Kiedyś było czysto i głęboko teraz zapraszam w pełni lata na plażę do Uhowa, się załamiecie, po kostki wody i na 10 cm dna nie widać. To dzięki Siemianówce bo zaczyna kwitną…ć wiosną… i kończy pod jesień i zatruwa całą… rzekę aż do Wizny. Zadowoleni są… tylko mieszczuchy którzy jadą… z całą… rodziną… i złapią… dwa karasie lub karpie.Zgadzam się że przez "śmierdzą…cy basen siemianówka" zniszczono najpiękniejszy odcinek górnej Narwi ... ;)
 
G

Guest

Guest
Pomimo tego ze wolę wędkować na wodzie stoją…cej, lepiej jednak żeby było mniej zbiorników typu Siemianówka, bo nie powstanie tam PGR (Państwowa Gospodarka Rabunkowa). Obecnie większość jezior na Mazurach zostało przetrzebione z ryb dzięki dzierżawom spółek rybackich, które posługują… się prą…dem elektrycznym do wyławiania ryb na sprzedaż !!!!
O zgrozo !!!!!!!!! Kłusownicy to w porównaniu z tymi spółkami to dzieci we mgle !!! A w ogóle władza w Polsce to spółka z nieograniczoną… nieodpowiedzialnością… !
 
G

Guest

Guest
Żal mi czystej wody Narwi, pięknych piaszczystych wydm nad nią… ,przepięknych brzegów i sielankowych wioseczek ,zalew rozwalił to wszystko , zachwiał ekologią… środowiska, rozwalić tą… tamę w Bondarach a jak wiele wróci do normalności- szkoda już nie wszystko.
 
G

Guest

Guest
Byłem tam zeszłej soboty, same jazgarze brały spod lodu , ale podobno w okolicy wyspy brały większe okonie, moi znajomi twierdzą…, że jest sens tam wędkować, ale tylko z łodzi, z brzegu jest płytko.
 
G

Guest

Guest
Mieszkam nad Narwią… i pamiętam jak wyglą…dała i płynęła rzeka w czasach, gdy zalew jeszcze nie funkcjonował. Pisanie o zaletach tego zalewu, to jedna wielka bzdura. Teraz Narew wysycha praktycznie co roku. Co rok lustro wody latem obniża się bardzo mocno. Z pięknej rzeki robi się błotniste bajoro. szkoda słów.
 
G

Guest

Guest
Niech żyją… melioranci najpierw pewnie wybagrowali rzekę , wyprostowali koryto i ze zdziwieniem stwierdzili ,że brakuje wody. Wtedy wpadli na genialny pomysł wybudwania zaporówki. Cała inwestycja ma tyle wspólnego z ekologią… co ja z kosmitami. Zbiornik bardzo szybko się zeutrofizuje i będzie wspaniałym siedliskiem dla zakwitów sinic. Podgrzane i zeutrofizowane wody zbiornika zanieczyszczą… dolny bieg rzeki. Ale kogo to obchodzi. Grunt , że ktoś wzią…ł się za projekt , zarobił inwestor , wykonawcy ,a podatnicy na to wyłożyli kasę. Boże kiedy ta epoka poprawiczy przyrody i grodzenia wszytkiego co płynie się skończy.
 
G

Guest

Guest
Jeśli chodzi o Siemianówkę, to najlepiej rozwijają… się w niej sinice.
 
Do góry