Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie?

G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nie sztuką… jest wypuścić małą… płotkę, sztuką… jest wypuścić dużego szczupaka czy pstrą…ga. Ja osobiście wypuszczam wszystkie ryby.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nie wyobrażam sobie niewypuszczania ryb. Rybę sobie mogę kupić w sklepie. Jakbym chciał zabrać to co mam w siatce łowią…c na tyczkę to bym miał na 2lata jedzą…c co tydzień jedną… rybę. A więc wypuszczajmy nasze rybki. Wyobraźcie sobie, że jakby wszyscy wypuszczali ryby to ryb w naszych łowiskach byłoby tyle a każdy wędkarz który by przyszedł nad wodę ze spinningiem czy ze spławikówką… złowiłby kilka dorodnych ryb. A teraz jest jak jest i co zrobić ???????
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Może i morderstwo . Ale ryby są… po to aby je jeść. Nie zastanawiam się nad ich życiem bo ryby głosu nie mają…
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jak ktoś nie wypuszcza nie wymiarowców to jest bydlak i kłusol tzn. "łowią…cy inaczej" czyli i w sprawach sexowych bez wą…tpienia też lubią…cy inaczej - zapewne z sobie podobnymi. Łatwo takich spotkać nad wodą… - grupują… się w stada i szukają… "pobratymców". W Maju jeden taki zakamuflowany "zbok" zdradził swoje preferencje : dziwił się "w głos" że mierzę i wypuszczam szczupaka. Zapewne długo zapamięta lekcję i odprawę jaką… dostał tego dnia.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Małe wypuszczać , a duże zjadać.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jestem za wypuszczaniem ryb chociaż gdy łowi się dużo dużych ryb można sobie 1 wzią…ć, ale kiedy ja widzę jak koło mnie na wisłoku goście łowią… po 20 płotek i je zabijają… to mnie to na prawdę dziwi potem przychodzi się na następny dzień a tu widać głowy ryb NORMALNIE BEZ SZCZELNOŚĆ a potem dziwią… się że ryb nie ma :(:(:( a osobiście zawsze wypuszczam ryby oczywiście jak się zdarzy jakiś super okaz to można wzią…ć ale nie zabijać po 20 małych płotek !!
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Moim zdaniem powinniśmy wypuszczać ryby, ponieważ coraz mniej jest ryb w Polsce, bo z roku na rok jest coraz gorzej powinniśmy się uczyć od szwedów złowiona ryba i dowody u nich limit dzienny szczupaka jest jedna sztuka tylko do wyrobów kulinarnych.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wypuszczać czy zabierać ? Każdy musi sobie odpowiedzieć na to indywidualnie. Nie można nikomu nic narzucać, sugerować iż tak robią… inni na zachodzie. Polski wędkarz przeważnie jest ubogi, więc nieraz jedyna okazja do posmakowania ryby, to ta kiedy ją… złowi. Zarabiajmy tyle co inni, wtedy możemy tak samo postępować.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Łowienie ryb to nic innego jak polowanie, jeżeli polujesz to po to żeby jeść, a jesz żeby przeżyć, jeżeli polujesz tylko dla własnej przyjemności polowania to nic innego jak tylko znęcasz się nad zwierzętami. Zadajesz zwierzęciu ból tylko po to żeby rybę z powrotem wypuścić by móc się znowu znęcać. I kółko się zamyka.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Moim zdaniem to jak jest gatunek na wymarciu to trzeba wypuszczać, ale jak jest duża to można brać, ale pamiętają…c o danym wymiarze.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Moim zdaniem nie powinno się zabierać małych ryb bo nie ma z nich dużo mięsa i niech sobie żyją… i urosną… ładne i tłuściutkie ;)
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Łowię od lat ale zawsze zabieram z łowiska ryby tylko wtedy gdy mam na nie ochotę nie łowię masówki np.płociowej jak wielu moich znajomych i nie obdarzam rybą… wszystkich są…siadów, także większość moich ryb około 80% trafia z powrotem do łowiska. O wszystkim przesą…dza kultura wędkowania, której niestety w Polsce jeszcze dużo brakuje [oczywiście znam też wiele wyją…tków].
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Mój mą…ż to wypuszcza małe rybki, bo dużych to nie widziałam żeby złapał.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Zjadać czy wypuszczać powiem krótko łowisz dla sportu zabawy TO wypuść a Ci co nie mają… co do garnka włożyć a takich jest wielu to niech biorą… i życzmy im SMACZNEGO !!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Rany jaki fest :/ jak jesz kurczaka to, to nie jest morderstwo :/ muchę zabijasz to też ? :/
Ja wypuszczam ryby chociaż lubię je jeść, ale w żadnym wypadku nie uważam, że zabrania ze sobą… karpia czy 2 szczupaków to przestępstwo morderstwo i nie wiem jeszcze co ! Oczywiście jestem przeciwko mięsiarstwu i jestem za podniesieniem wymiarów ochronnych szczupaka do 55 i karpia którego chce uchronić przed mięsiarzami!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja i moja rodzina lubimy od czasu do czasu zjeść rybę, dlatego jeżeli mam na nią… ochotę i przede wszystkim ją… złowię w godnych rozmiarach to zabieram do domu a tych co nazywają… to mięsiarstwem proszę o szacunek ,bo ja szanuję ich zasady. Niech swój gniew i wyzwiska w zwią…zku z ubogim rybostanem skierują… do naszych ustawodawców którzy są… winni tego że za kłusownictwo mamy tak śmiesznie niskie kary. Moim zdaniem powinny by dziesięć razy wyższe !!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wypuszczam 99 %. Cała przyjemność to polowanie
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nie bo ludzie od zarania dziejów łapali ryby, aby je zjeść ja też łapię bo mi one smakują… i na pewno innym też przecież nie łapiemy takich ilości, aby je później wyrzucać lub po prostu mordować za tym na pewno nie jestem przecież w pewien sposób jest to jakaś selekcja Jeżeli chcecie NO KILL to zdajcie karty wędkarskie i nie okaleczajcie tych ryb są… inne sporty rekreacyjne z których można korzystać np.SZACHY, KRĘGLE itp.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy i przypominam, że mięso ryby jest bogate w dużo naturalnych witamin potrzebnych człowiekowi do egzystencji :)
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja osobiście zabieram i jem prawie wszystkie ryby co złowię. Wypuszczam tylko te największe. Ludzie zastanówcie się po co męczyć ryby w czasie długiego holu po to żeby je wypuścić. Łowię je tylko po to, aby zaspokoić własną… satysfakcję. Ja traktuje wędkarstwo przede wszystkim jako przyjemność i wyznaje zasadę, że większą… przyjemność sprawia gonienie króliczka niż złapanie go, ale nie ukrywam, że ryby są… moim pokarmem i zawsze zabieram z łowiska z 20 płotek i parę kleni. Wypuszczanie wszystkich ryb jest sprzeczne z naturą…. Wszyscy chcemy być tacy ekologiczni a przecież zapominamy o tym, że to homo sapiens jest dominują…cym gatunkiem na ziemi. A po za tym ryby to najzdrowszy pokarm na ziemi i ludzie od zawsze je jedli.
 
Do góry