Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie?

G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ryby lepiej wypuszczać gdyż wędkarstwo to sport i przyjemność. Gdy zabieramy rybę innych pozbawiamy frajdy złowienia jej za jakiś czas. Zabranie ryby wią…że się z zmniejszeniem ich populacji.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

A może by tak np.potracić lekko autem ludzi na ulicy, a nie naśmiewać ,żeby kiedyś inni też mogli tego samego gościa walną…ć kolejny raz, bo jest gapa!!!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wypuszczam niemal wszystkie. Zwłaszcza jak jakiś rodzinny brzdą…c jest przy mnie. Jaka radość dla niego jak złowioną… rybkę wpuszcza do wody - chyba większa niż ryby odzyskują…cej wolność. Ale również biorę te bardziej okazałe, a zwłaszcza te którym haczyk wyrzą…dził krzywdę. A odnośnie konsumpcji - bardziej smakuje mi ryba kupiona w sklepie - tymi złowionymi najczęściej zachwyca się rodzina.
Mnie jakoś nie mogą… przez gardło przejść, choć je przyrzą…dzam i nawet podobno nieźle.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

W każdym piśmie wędkarskim wszyscy krzyczą…, że no kill, że ratujmy szczupaka i tak dalej.....a zobaczcie ile jest setek zdjęć, jak w łodzi leży szczupaków 10..leszczy 14 i to takich grubo ponad kilo przed jednym facetem, albo na lodzie 50 okoni...na cholerę komu tyle ryby??? Łowię od 25 lat, zabieram kilka płotek czy okoni na patelnie, ale szczupaki i sandacze wypuszczam bez zastanowienia....W dalszym cią…gu wszystkie pisma wędkarskie propagują… ILOŚĆ a nie WIELKOŚĆ...popatrzcie na zdjęcia..na tej samej stronie hałas o Giną…cego Szczupaka i jakiś gość w łodzi, który stoi w szczupakach po kostki...gdzie tu sens?....na coś trzeba się zdecydować....a to,co wkurza najbardziej, to tak zwane pożal się Boże "Rybołustwo"...gdzie wszyscy dokładnie w d....mają… wymiary i okresy ochronne..w takim tempie za 10 lat zostaną… tylko płatne łowiska specjalne, albo oglą…danie ryb w albumach...Życzę wszystkim pismom wędkarskim jakiegokolwiek ZDECYDOWANIA a nie robienia z siebie zwykłych hipokrytów....Pozdrawiam tych, których cieszy ŁAPANIE a nie ŻARCIE.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Łowienie ryb w ogóle powinno być zabronione a dla przyjemności to już na pewno.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Frajda jest jak ryba jest duża i gruba, bo wtedy dobrze smakuje na patelni :p mniam mniam
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Czym więcej zjadamy tym mniej łowimy!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Zjadam wszystkie które złowię od 30cm !
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Lubię łowić, łowię zawsze w płatnych łowiskach, to co wymiarowe zabieram i dzielę się tym ze znajomymi, moja kobitka bardzo lubi ryby, ja zjadam ale z umiarem. Sprawia mi przyjemność łowienie i dawanie rybek mojej kobitce która zawsze jest przy mnie na łowisku. Nie widzę w tym nic złego, że to co złowię idzie na patelnię. A nie biję rekordów.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja biorę rybę jeżeli jest w swoim wymiarze, lubię łowić i lubię jeść i nie widzę nic złego w tym, że wędkarz weźmie rybę do domu.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja tam je wypuszczam i tak mam frajdę, że ją… złowiłem, a jak jest na prawdę wielka to robię zdjęcia, łowie od ósmej wiosny, więc już łowie 3 lata, i jak na razie to mam trochę tych zdjęć , raz złowiłem raka to była fraja:d TYLKO ZE SKUBANY USZCZYPNĄŁ , wypuszczajcie je rybacy chociaż tak zawsze nie jest (jak z moim tatą…, też je smaży):(<sory za błędy>
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jeżeli tym torem myśleć zaczniemy to niedługo zabronione będzie wędkowanie ;)
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nie rozumiem zjadania małych karasi lub innych ryb. Przecież nie łowimy po to, żeby jakoś wyżyć, bo chyba jeść mamy co...
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ryby do jedzenia są… w sklepie - ja zawsze wypuszczam
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

No ... dodaj jeszcze że tylko w sklepie możesz kupić w lutym szczupaka, w kwietniu sandacza, a i węgorzyk wędzony 45cm też się trafi ... To wg ciebie jest ok ?? zastanów się troszkę co wypisujesz i gdzie ...
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Staram się wypuszczać wszystkie ryby ,ale... jeśli nie oprę się smakowi to niestety kill.:)
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Ja wypuszczam ponieważ łowie ryby z przyjemności a nie z głodu ..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nestorów i drobiazg wypuszczam, resztę zjadam. Dobre, zdrowe i pożywne. A samo zadawanie bólu?! Dla przyjemności ? Czy to nie jest sadyzm?
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Zjadać. Zabierać tyle na ile się ma ochotę;D
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Drodzy koledzy! Z tym wypuszczaniem to jak z kobietami - bywa różnie. Nasi ojcowie, dziadkowie nie wypuszczali, gdyż łowili żeby zjeść. Ale łowili wtedy gdy te rybki WIDZIELI i było co łowić. Teraz moim zdaniem ryb jest tak mało, że należy je wypuszczać i to dla nas samych ( pomijam p...kłusoli i "rybaków"). Muszę również wspomnieć, że niektórzy z nas "wędkarzy" a znam takich biorą… z wody wszystko co popadnie wymiar ochronny mają…c w poważaniu. A szczupak 45cm to jest taaaaaaka ryba, tylko jak takie zabieramy to o większych możemy przecież pomarzyć !
 
Do góry