Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie?

G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Kolego, co można większego złowić skoro znajomi i koledzy z PZW, i temu podobnych instytucji przetrzebili bardzo skutecznie większość akwenów rybackich w naszym kraju ? Rzadko słyszałem, aby któraś ze spółek "rybackich" ZARYBIAŁA EKSPLOATOWANY AKWEN.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Zauważyłem to 8 lat temu.Teraz łowię na prywatnych akwenach i jest przyjemność. Wiem, że mogę spotkać się z prawdziwą… rybą… a koszt jest tylko trochę większy. W końcu jestem starszej daty i wiem czy dzisiaj siedzę nad wodą… dla przyjemności, czy przyjeżdża do mnie przyjaciel na szczupaka w winnym sosie. Jestem pewny, że nawet jeśli odwiedzi mnie 100 razy w tym roku, to i tak w następnym nie zabraknie dla niego ryby. PZW to twór źle zarzą…dzany!!! Nie zamierzam im płacić do momentu zmiany sposobu myślenia.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wszystko w granicach rozsą…dku. Ludzie nie popadajcie ze skrajności w skrajność. Niedługo nawet wypicie wody będzie morderstwem, bo przecież w niej żyją… jakieś maleńkie żyją…tka...Czy zawsze u nas, Polaków musi tak być, że najlepiej zakazać albo okrzykną…ć mordercą…. Sam jeżdżę na ryby, średnio dwa razy w miesią…cu. Jadę w celu zjedzenia tego co złowię. Jeśli mam więcej, to marynuję w occie,a zimą… jak znalazł. Bardzo lubię ryby i nie widzę powodu, aby pozbyć się tej przyjemności. To wszystkie, NIBY LEGALNE spółki rybackie doprowadziły do degradacji zarybienia,a PZW im to ułatwiał. Wielokrotnie nic nie złowiłem.a firma SUM znad Zalewu Włocławskiego codziennie sprzedawała ryby. I kto tu jest mordercą…!!! Nie mówcie mi, że łowienie na wędkę i zjadanie ryby jest morderstwem. My możemy mieć dwie wędki, a ile sieci i jak nieprzepisowo długich stawiają… rybacy? To trzeba ukrócić,a nie zabierać wędkarzom sprzęt i karać mandatami, bo nie mieli karty wędkarskiej. Na pohybel z PZW.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Witam!

Musze przyznać się do pewnej słabości! Nie mam sumienia zabić ryby! Jest mi zawsze wtedy okropnie przykro. Rok temu złowiłem 2 piękne liny. Ponieważ jadłem wcześniej u znajomego liny upieczone na grillu, i bardzo mi smakowały, postanowiłem swojej rodzinie zafundować podobny rarytas. Ryby były wyborne, ale ... prawie się poryczałem odcinają…c jeszcze żywym rybom głowy. Potem przyrzą…dzają…c je zbierało mi się na mdłości, a potem ... A potem ich nie jadłem.

Od tamtej pory wszystko co złowię wypuszczam. W tym roku w siatce miałem piękne krasnopiory, liny, leszcze ... Wahałem się kilkukrotnie. W końcu przemawiał rozsą…dek, czy ja nie mam co jeść, czy ja będę głodny, jak ich nie wezmę ...? Samą… przyjemnością… dla mnie było ich złowienie, przyjazd nad wodę i przebywanie nad nią…, oraz sam moment brania! Nic mi więcej nie było potrzeba. A ryby? Niech sobie żyją…! Może urosną… kiedyś się z nimi jeszcze spotkam?

Ja jeżdżę na ryby, nie po ryby! JESTEM ZA ZASADĄ NO KILL!!!

Pozdrawiam wszystkich myślą…cych tak samo oraz wędkarzy - mięsiarzy, oby im ość w gardle stanęła! ;-))))
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Właściwie to masz rację, niech ryby zabierają… rybacy ,wymiarowe i niewymiarowe, w okresach ochronnych i poza tymi okresami,a my zajmijmy się opłatami na zarybianie i wypuszczajmy co złowimy, żeby oni nie stracili środków utrzymania,!-dobrze mówię?
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Jeśli łowię to jednocześnie dla przyjemności i po to aby zjeść rybę (oczywiście jeśli ktoś lubi ryby),a jeśli zabierać to tylko tyle ile faktycznie potrzeba. Nie demonizujmy problemu zjadać czy wypuszczać - prawdziwy wędkarz wie jak zachować się po złowieniu ryby, wie co robić, aby nie przysparzać rybie niepotrzebnych cierpień itd.Stwierdzanie, że to może być morderstwo jest śmieszne-czy gdy zabijasz komara,nie po to by go zjeść,a po to by zabić- czy to nie jest morderstwo?
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Łowienie jest bardzo przyjemne,a wypuszczanie jeszcze przyjemniejsze
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Oczywiście, że wypuszczać:). Nie jesteśmy już myśliwymi, którzy polowali i łowili by przeżyć:) to nasze po trochu hobby no i oczywiście też pewne łowiectwo (mamy tego ducha) a każdy lubi łowić:) i złowić. Catch and release obowią…zuje niemal na całym zachodzie - to akurat dobry wzór do naśladownictwa
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Odpowiedź dla cyprinusa i wszystkich ortodoksów spod znaku "no kill". Panie i panowie, nie uważacie, że całkowita rezygnacja z zabierania ryb pozbawia nasze ulubione zajęcia jakiegokolwiek uzasadnienia? Cała przyroda zjada się nawzajem i to w wyją…tkowo bolesny sposób. To tylko my ludzie, dorabiamy do zabijania bezsensowną… ideologię (od wędkarstwa do wojen - w zależności od obowią…zują…cego "trendu"). Czy mamy prawo zadawać cierpienia w imię "czystej" rozrywki? Moim zdaniem nie. Pozyskiwanie rybiego białka, to nic zdrożnego! Ważne, by czynić to w zgodzie z obowią…zują…cymi (niestety często bezsensownymi) regulaminami, które są… naszym największym wędkarskim problemem. Ryb, z całą… pewnością…, od "no kill" nie przybędzie w rzekach i jeziorach. Dlaczego? Zasadę "no kill" wyznają… ludzie etyczni, którym nie w głowie zabieranie podwymiarków, czy kłusowanie na tarliskach. Ot i wszystko, bo kłusole wszystkie starania "no kilowców" i tak poślą… do diabła!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Osobiście zawsze wypuszczam złowione ryby.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Uważam, że zabijanie małych rybek nie ma sensu, bo i tak nic z tego nie ma troszkę mięsa. Duże rybki też są… niedobre więc najlepiej wypuszczać duże i małe rybki. Tych średnich można wzią…ć trochę, ale nie całe tony!! A jak rybie rozcharatamy pysk, albo skrzela to nawet w Regulaminie jest punkt, że należy taką… rybę uśmiercić bo i po co ma się męczyć. Ja osobiście rybę jem raz na rok więc łowie dla młodszego brata i taty większe ryby na kotlety..
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Panowie bierzcie wszystkie złowione ryby a za 10 lat będziemy łowić w Rosji albo jeszcze dalej bo u nas nie będzie gdzie. Jak bylem ostatnio na zaporze koło Zegrza i na przeciwnym brzegu na krótkim odcinku naliczyłem 70 samochodów (w każdym po kilku wędk.)na moim podobnie zwiną…łem się i pojechałem do domu. Parę lat temu brania były co chwila teraz jak coś skubnie raz na kilka godzin to jest dobrze. Tam właśnie szanowni koledzy zrobili sobie miejsce do zarabiania pieniędzy przez wiele lat wywozili ryby bagażnikami a teraz więcej jest wędkarzy niż ryb. Ja jak mam ochotę na rybę to idę do sklepu i kupuje taniej szybciej i wygodniej polecam.
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Wypuszczajcie wszystkie ryby!!!!!!!!! Kupcie sobie serek! !!!no ewentualnie odwiedźcie Centralę rybną….
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Nie wiem czy wiecie ,ale np.w takiej Australii zabronione jest wypuszczanie z powrotem do wody złowionych karpi!
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Morderstwem a raczej idiotyzmem jest łapanie ryb danie buziaka i wypuszczanie ...
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Podajcie mi przepis na zupę z Jazgacza bo słyszałem, że jest najlepszą… zupą…, ale nie mam na nią… przepisu
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Żałosny poziom wypowiedzi nie podpartych żadną… wiedza merytoryczna. Brak znajomości tematu, brak przygotowania do dyskusji, brak argumentacji, brak podstaw ichtiologicznych, brak wiedzy z zakresu ichtiobiologii i biologii wód, a prościej brak wiedzy na temat skutków usuwania ryb z wód. Nie dyskutuje o kłusownictwie bo za taką… ustawę i interpretację prawa siedzieć powinien minister jeden z drugim i cały cholerny jego sztab doradców. życzę powodzenia. :-(
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

ech.. nasuwa się jedno porównanie: (może nie zbyt przemyślne ale ok...:) wędkarstwo można porównać do piłki nożnej:
1. Ryba walczy podczas holu, wygrana z nią… daje tyle satysfakcji co wygrana drużyny w piłkę nożną…...
wniosek:
Czy piłkarze jak pokonają… przeciwników zjadają… ich :pppp ?????

A WĘDKARSTWO TO PRZECIEŻ TEZ SPORT !
 
G

Guest

Guest
Re: Zjadać czy wypuszczać oto jest pytanie ?

Stary taka jest kolej rzeczy silniejsi zjadają… słabszych taka jest kolej rzeczy i już tego nie zmienisz "
 
Do góry